Należąca do koncernu Polaris produkująca potężne cruisery marka Victory weszła na rynek policyjnych motocykli. Okazuje się, że w sprawnych rękach cruiser jest równie groźną bronią co teoretycznie lżejsze i zwinniejsze modele.

Motocykle Victory przygotowane do służby w amerykańskiej policji to lekko zmodyfikowany model Cross Country. Zmiany są naprawdę niewielkie, obejmują jedynie dodatkowe oświetlenie i syreny. Ktoś mógłby powiedzieć, że taka krowa zupełnie nie sprawdzi się w policyjnych pościgach. Na autostradzie jest za wolna, a w jeździe ciasnymi zaułkami za mało zwinna.

[sam id=”11″ codes=”true”]

O ile z pierwszym stwierdzeniem można się częściowo zgodzić, o tyle drugie zostało właśnie zdemolowane przez popisy widocznego na prezentowanym dziś filmie policjanta. Dosiadając Victory Cross Country pokonuje on tor do gymkhany z wielką gracją i w imponującym tempie. Co prawda w głębokich złożeniach ostro szoruje solidnymi tłumikami po asfalcie, ale jadący z tyłu BMW R1200RT ledwo dotrzymuje mu kroku.

Victory Cross Country w gymkhanie

Film pochodzi z oficjalnego kanału firmy Victory, można więc mieć pewne podejrzenia co do jego obiektywności, np. różnicy w poziomie doświadczenia obu kierowców. Jedna rzecz pozostaje jednak poza wszelkimi wątpliwościami. Umiejętności motocyklisty to podstawa, maszyna jest tylko dodatkiem.2 KOMENTARZE

  1. … trafne zarówno spostrzeżenia jak i puenta, ewidentnie widać ogromną różnicę w umiejętnościach lub też szczerych chęciach pom. oboma bikerami. Tradycyjne Cruisery w większości przypadków wykorzystywane są dziś do tzw.obstaw połączonych z paradami ulicznymi,wielkie błyszczące i dostojne najlepiej komponują z takim właśnie przeznaczeniem… .

  2. Choć BMW jako motocykl podoba się bardziej, to jednak NR 1 powożenia Victory trzeba oddać drugiemu policyjnemu motocykliście… dobra robota….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.