Nadchodzi nowa Hayabusa! Na razie wiadomo tylko, że inżynierowie Suzuki pracują nad nowym wcieleniem, spełniającym normy Euro 5, tego legendarnego motocykla. W co będzie wyposażony i jak będzie wyglądał – to natomiast pomagają ustalić plotki z motocyklowego światka. 

Zacznijmy może od silnika. Tu nie ma być rewolucji, a ewolucja. Serce dotychczasowej maszyny ma zostać przekonstruowane tak, aby spełniało wyśrubowane, europejskie normy emisji spalin, które z końcem 2018 roku wyeliminowały ją ze sprzedaży na Starym Kontynencie. Możemy być pewni, że nie zostanie to uzyskane skastrowaniem mocy, a podobno konstruktorzy z Hamamatsu robią wszystko, by na początku pojawiła się dwójka…

Z rysunków technicznych, które wyciekły na początku roku, wynika, że nowa Hayabusa powinna dostać całkowicie nową, lżejszą ramę, która bardziej przypomina konstrukcje motocykli sportowych.

Motocykl też ma otrzymać najnowszą elektronikę – tutaj nasuwa się przecież gotowy pakiet systemów ABSu, kontroli trakcji, trybów pracy silnika i innych sportowych udogodnień z GSX-Ra 1000 zaprezentowanego w 2017 roku. Co miałoby wyróżniać ten motocykl, albo inaczej, czym sprzęt ten w swojej topowej wersji powinien gonić konkurencję? Zgadza się – elektroniczne zawieszenie. Tu z kolei przychodzi nam na myśl rozwiązanie Showa i elektronika SkyHook znana chociażby z Ducati Multistrady.

Wygląd? Hajka jest na tyle charakterystyczna wizualnie, że raczej zrobiono by wszystko, aby jej wygląd jak najbardziej utrzymać w starym stylu. Tutaj całkowicie nowy design na pewno nie pomógłby w sprzedaży, a mógłby budzić zbyt dużo kontrowersji i wręcz sprawić, że wielu fanów Sokoła Wędrownego mogłoby odwrócić się od niego. Zatem stawiamy na kosmetyczne zmiany w owiewkach i stylu motocykla.

nowa hayabusa 2021

Jak mógłby wyglądać ten motocykl? O wizualizację pokusił się japoński magazyn AutoBy i wyprodukował taki oto render…

Jak wam się podoba? Czekacie z niecierpliwością na nowego, superszybkiego turystę? Według plotek nowy motocykl powinien zostać zaprezentowany już pod koniec tego roku…

fot. AutoBy Magazine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.