Do Internetu wyciekły rysunki patentowe nowej jednostki napędowej jednostki napędowej Suzuki Hayabusy. Zatem wyścig zbrojeń w segmencie superszybkich turystyków trwa w najlepsze.

Ostatnio sieć obiegła informacja o możliwym wskrzeszeniu Hondy Blackbird. Niedługo musieliśmy czekać na odpowiedź z Hammamatsu. Pytanie jak bardzo w “niekontrolowany sposób” wyciekły rysunki patentowe nowego japońskiego hiperturystyka. 

Z analizy samych rysunków wiemy niewiele. Widać na nich coś na kształt dopalacza spalin, a także lekką, aluminiową ramę, sprawiającą wrażenie bardzo filigranowej, wręcz sportowej.

Układ wydechowy z dwoma tłumikami oraz silnik, który będzie musiał spełniać wymogi wyśrubowanej normy Euro 5. Jak to zostanie osiągnięte? Choć w samochodach robione jest to downsizingiem i turbiną, to jednak w motocyklach rozwiązania są zupełnie odwrotne – pojemność rośnie. Ile może osiągnąć? Tego nie wiadomo, ale możemy założyć, że będzie to więcej niż 1340 ccm.  

Na razie nie ma żadnych informacji co do premiery nowego modelu. Możliwe, że patrzymy na rysunki pojazdu, który trafi na rynek już w 2021 roku, a zostanie zaprezentowany na Tokyo Motor Show pod koniec przyszłego roku, a może będziemy musieli na nową Hayabusę jeszcze trochę poczekać. Jednego możecie być pewni, będziemy was o tym informować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.