Custom stworzony przez ateńskiego dealera Harley-Davidson został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu “Bitwa Królów”. Motocykl inspirowany starożytną boginią Nyx został wybrany przez jury ekspertów spośród dwunastu finalistów.

Ekipa z ateńskiego salonu Harley-Davidson chciała zbudować motocykl typu cafe racer zainspirowany starożytną boginią nocy – mroczną postacią obdarzoną wielką mocą i pięknem. Od tyłu pojazd przypomina węża, a od przodu panterę – oba te gatunki zwierząt preferują nocny tryb życia. Zastosowany czarny błyszczący lakier ze srebrnymi płatkami przypomina rozgwieżdżone niebo.211 salonów z Europy oraz Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) walczyło o tytuł najlepszego Króla Custom w konkursie, który polegał na zaprojektowaniu i zbudowaniu motocykla custom na bazie modelu Sportster® Iron 883™.

Athens-Harley-Davidson-Greece_4Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy miał formę krajowego i regionalnego internetowego głosowania, podczas którego oddano ponad 65 000 głosów, aby wskazać “Króla Custom” na każdym z rynków, drugi zaś polegał na rywalizacji krajowych i regionalnych laureatów. “Bitwę Królów” zwieńczyło przyznanie nagrody podczas imprezy “Wheels & Waves” w Biarritz we Francji.

Athens-Harley-Davidson-Greece_2Wśród członków tegorocznego jury “Bitwy Królów” znaleźli się: Gary Inman, magazyn Sideburn; Thor Drake, See See Motorcycles; Fabrice Roux, magazyn Moto Heroes; David Borras, El Solitario; Jerome Alle, Southsiders Motorcycle Club oraz Michael Spaeth, Consumer Segment Lead Outreach w firmie Harley-Davidson.

Athens Harley-Davidson Greece_6Kultowa rodzina Sportster jest amerykańską ikoną motocyklizmu od 1957 roku. To jedne z najpopularniejszych motocykli Harley-Davidson poddawanych customizacji. Tak jak jego przodkowie, nowy Iron 883 stanowi idealną platformę umożliwiającą wykazanie się talentem do personalizowania motocykli.W tym roku na wszystkie customy oddano ponad 65 000 głosów. W Bitwie Królów wzięło udział 211 salonów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Członkowie jury zdecydowali się główną nagrodę przyznać modelowi z Aten, – przekonały ich inspiracje oraz ogromna waga przyłożona do detali.

Athens Harley-Davidson Greece_5Zaprojektowany, aby inspirować ekspresję przez łatwą customizację, model Iron 883 jest jednym z najpopularniejszych modeli Harley-Davidson Sportster. Nowy Iron 883 jest wyposażony w silnik 883cc Evolution V-Twin. Czerpiąc inspiracje z konstruowanych w garażu bobberów, Iron 883 celowo ma surowe i nieregularne krawędzie oraz ucieleśnia wszystkie cechy marki Harley-Davidson – indywidualność, bunt i wolność. Motocykle Dark Custom to underground’owa, współczesna twarz marki Harley-Davidson: odarta z dodatków i charakteryzująca się konstrukcją w stylu retro. Pojazdy Dark Custom są matowe lub wykończone na czarno, mają elementy vintage i są dostępne w atrakcyjnej cenie.

Bitwa Królów – finaliści

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.