śr., 10 sie 2022

Zostaw kask przy motocyklu – torba firmy Deemeed [test, opinie]

-

Jestem raczej sceptyczny do nowości, często traktując je, jako zbędne gadżety. Trwam bowiem w przekonaniu, że do uprawiania turystyki motocyklowej, wystarczy jakikolwiek sprawny jednoślad, pojemna torba na siedzenie, ewentualnie sakwy.

Jaka torba na motocyklową wyprawę, nie tylko harleyem? Deemeed TUBE LARGE [opis, test]

Tak też podszedłem do torby firmy Deemeed. Bo przecież dla niej też trzeba znaleźć miejsce na jednośladzie. Przede wszystkim jednak nie byłem przekonany do pomysłu pozostawienia kasku, przy motocyklu.

Wykonanie

Przy bliższym kontakcie okazało się, że nie jest to zwykła torba, a dobrze przemyślana konstrukcja. Wnętrze wykonano z pomarańczowego evlonu. Jest miękki, więc nie ma obaw, że kask lub szybka będą porysowane.

Zostaw kask przy motocyklu – torba firmy Deemeed [test, opinie]

Dwie kolejne warstwy wykonane są z poliestru i nylonu. Ten ostatni ma chronić również przed wodą. Jeżeli chodzi o pojemność, to jest wystarczająca do pomieszczenia dwóch kasków w rozmiarze XL, lub jednego i na przykład kurtki. Oczywiście znajdzie się też miejsce dla rękawic i mniejszych rzeczy. Jeżeli zamierzamy umieścić dwa kaski, to dobrze włożyć je do fabrycznych, ochronnych worków, lub oddzielić od siebie jakimś miękkim materiałem, żeby się nie porysowały. Szkoda, że producent nie pomyślał o takim zabezpieczeniu. Pomiędzy kolejne warstwy materiału wszyto osiemnaście metrów stalowej linki, która ma chronić torbę przed rozdarciem lub przecięciem. Od góry torba zabezpieczona jest linką w osłonie z PCV o średnicy 10 milimetrów. Sprawia wrażenie naprawdę solidnej. Linkę można połączyć z motocyklem i zabezpieczyć kłódką. Producent oferuje dwie opcje: małą, pomarańczową kłódkę oraz większą z alarmem.

Zostaw kask przy motocyklu – torba firmy Deemeed [test, opinie]

Pierwsza z nich nie sprawia wrażenie solidnej. Na pewno nie zdecydowałbym się pozostawienie mojego Schubertha przy motocyklu wiedząc, że chroni go mała kłódeczka. Dużo pewniejszym rozwiązaniem, ale wcale nie dużo droższym (różnica 20 euro, czyli około 92 złotych) jest opcja druga i tę polecam.

Zostaw kask przy motocyklu – torba firmy Deemeed [test, opinie]

Linkę trzeba przeciągnąć przez element motocykla i spiąć jej końce kłódką. Następnie przypina się ją do góry dnem, tak aby do wnętrza nie dostała się woda, na przykład podczas opadów.

Zostaw kask przy motocyklu – torba firmy Deemeed [test, opinie]Do przyczepienia służą rzepy, które możemy połączyć na przykład z kierownicą.

Zostaw kask przy motocyklu – torba firmy Deemeed [test, opinie]

Jeżeli chodzi o wykonanie całości, to jest ono na pewno argumentem przemawiającym na korzyść torby Deemeed.

Zostaw kask przy motocyklu – torba firmy Deemeed [test, opinie]

Montaż

Pomimo dużej pojemności, wynoszącej 42 litry, torba po złożeniu mieści się do małej rolki. Mocowana za pomocą pasków i plastikowych zatrzasków bez problemu może być ona  przypięta do elementów przedniego zawieszenia, gmoli lub orurowania.

Zostaw kask przy motocyklu – torba firmy Deemeed [test, opinie]

Ewentualnie można połączyć ją z sakwą, kufrem lub tylną torbą. Ze względów czysto estetycznych dobrze byłoby wyposażyć paski w szlufki, tak aby ich końcówki nie „dyndały”. Pokrowiec jest również wodoodporny i pomieści nie tylko torbę, ale też i większą z opisanych kłódek.

Weź ze sobą

Jeżeli mamy obawy, co do pozostawiania kasku przy motocyklu, możemy zabrać torbę ze sobą i wyruszyć na zwiedzanie. Firma Deemeed przewidziała i taką opcję. Linkę łączy się z dnem torby i wówczas tworzy ona szelkę do noszenia.

Zostaw kask przy motocyklu – torba firmy Deemeed [test, opinie]

Przy dłuższym noszeniu i sporym ciężarze bagażu w torbie, linka daje znać o osobie, zwłaszcza jeżeli założymy ją bezpośrednio na koszulkę. Decydując się więc na noszenie torby, dobrze jest owinąć linkę jakimś materiałem, żeby nie wpijała się w ciało. Przy transporcie ujawnia się ostatnia już wada torby. W takim położeniu bagaż nie jest zabezpieczony przed wodą. Klapkę ochronną możemy jednak zastąpić małą reklamówką, która równie dobrze wywiąże się z tego zadania.

Zostaw kask przy motocyklu – torba firmy Deemeed [test, opinie]

Drogo?

Deemeed oferuje również mniejszą torbę, o pojemności 21 litrów, za kwotę około 639 złotych. Ta testowana kosztuje 914 złotych, a z kłódką wyposażoną w alarm około 1 006 złotych. Nie są to małe kwoty, ale dobre, solidne zabezpieczenia muszą kosztować. Chociażby z racji użytych materiałów. Torba Deemeed to porządne zabezpieczenie, ale pod warunkiem użycia kłódki z alarmem. Wówczas możemy spokojnie pozostawić ją przy motocyklu i oddać się zwiedzaniu.

Krzysztof Brysiak
Pasją motocyklową zarażony od dziecka, kiedy to wyobraźnię rozpalała Cezet 350 sąsiada. Zwolennik spokojnej jazdy, lubiący zachwycać się mijanymi widokami. Miłośnik prostych, klasycznych maszyn, potrafiący zachwycić się również nowoczesnym designem, w szczególności włoskim. Lubi przede wszystkim wyprawy w małym, kilkuosobowym gronie oraz samotne ucieczki od cywilizacji, hałasu i zgiełku. Dlatego też chętnie odkrywa wschodnie tereny Polski. W podróży nie rozstaje się z aparatem, bo fotografia to jego drugie hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Elektryczne Kawasaki będzie ścigać się na torze Suzuka

Nadchodzi elektryczna rewolucja. Zieloni zgłosili dwa elektryki do legendarnego wyścigu Suzuka 8 Hours.  Co prawda Kawasaki jeszcze nie ogłosiło tego oficjalnie, ale wśród motocykli zgłoszonych...

Gdzie najlepiej parkować swoje auto? Proponujemy wiaty i garaże przed dom!

W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić gospodarstwo domowe bez samochodu. Naturalne jest, że kupując auto musimy pomyśleć także o tym, gdzie będziemy je przechowywać....

Yamaha XSR900 2022 – klasycznie sportowy, japoński naked [TEST, DANE TECHNICZNE, OPINIA, WADY, ZALETY]

Yamaha XSR900 to propozycja niebieskich na motocykl klasyczny. Ich podejście do tematu nie zaskakuje, ale wielu może zadziwić. Inżynierowie spod znaku trzech kamertonów stwierdzili,...

Radiowozy elektryczne w policji, czyli krótka historia o tym jak wyrzucić w błoto pieniądze podatnika

Poniższy wpis w całości, i z zachowaną oryginalną pisownią, pochodzi z facebookowego profilu Tactical Law Enforcement Officer, który to traktuje o zagadnieniach dotyczących taktyki...

Hamownia z Lego Technics, czyli zabaw się w motocyklowego inżyniera

Głęboko wierzymy, że konstrukcje nowych motocykli, na których jeździmy, zanim osiągną swój ostateczny kształt, właśnie tak są testowane. Inżynierowie, aby nie narażać firm na...