Poseł Piotr “Liroy” Marzec nie próżnuje. Z jego biura wychodzą kolejne inicjatywy, mające na celu ułatwienie życia kierowcom i zwiększenie procentowej ilości zdrowego rozsądku w prawie o ruchu drogowym. Tym razem chodzi m.in. o wspólne OC dla kilku pojazdów.

Już nie pierwszy raz piszemy o działaniach Piotra Marca, który okazał się posłem zadziwiająco pracowitym i skutecznym. Jak sam mówi, wiele propozycji spływa do niego prosto od samych kierowców, a także pracowników branży motoryzacyjnej oraz urzędników z wydziałów komunikacji. Tym razem pakiet pomysłów przeznaczonych do dalszego procedowania jest dużo szerszy.

Proponowane zmiany miałyby przede wszystkim ujednolicić i uprościć wiele działań związanych z rejestracją pojazdu. Każdy wehikuł przez cały okres eksploatacji posiadałby tylko jedną, przypisaną na dany pojazd, tablicę rejestracyjną. Zmianie uległby też wzór dowodu rejestracyjnego – zamiast dużej, niewykorzystanej zazwyczaj przestrzeni na adnotacje urzędowe, pojawiłyby się dodatkowe pola na potwierdzenia dokonania przeglądu technicznego. Wydłużyłoby to żywotność tego dokumentu o kilka lat.

Ukłonem w stronę podmiotów profesjonalnie zajmujących się motoryzacją, takich jak dealerzy i kolekcjonerzy, byłoby wprowadzenie jednego zestawu tablic na kilka pojazdów. Ułatwiłoby to zarządzanie flotą aut i motocykli testowych, z których często w ruchu jest tylko jeden egzemplarz na raz. Także polisa OC byłaby w tym przypadku jedna – od najdroższego pojazdu w przypisanej grupie. Interpelacja w sprawie kolejnych zmian trafiła już do Ministra Transportu.

 

4 KOMENTARZE

  1. To był by najmocniejsz i najpiękniejszy kraj w Europie gdyby rządzący nim ludzie szukali pomysłów jak obywalelom ułatwiać a nie utrudniać.
    To takie proste.
    Brawo Liroy.

  2. ok coś dobre ale zamiast wpisywać w domów przegląd wystarczyła by specjalna nalepka na szybie od wewnątrz o przeglądzie , a tablice to najlepszy pomysł wtedy nie było by tylu kolejek i biurokracji i takich posłów nam brakuje. Dodam że czekam na ustawę likwidującą dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne dla ludzi którzy chcą prowadzić działalność dodatkowo a płąca już ubezpieczenie raz jako pracownik i ten temat pewnie spodoba sie też innym

  3. To nie jest takie proste przypisać jedną rejestrację raz na zawsze do konkretnego pojazdu jak to jest np. w UK. Co wtedy zrobić z armią urzędników siedzących w wydziałach komunikacji każdego powiatu, że nie wspomnę o zapewne intratnej produkcji tablic. Za 500+ nie wyżyją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.