Film “Mad Max: Fury Road” to kontynuacja legendarnej serii, której premiera miała miejsce w maju 2015 roku. Przy okazji jego produkcji nakręcono wiele znakomitych scen z udziałem motocykli oraz profesjonalnych zawodników motocrossu. Zapraszamy na krótki film pokazujący kulisy przygotowań do zdjęć.

Ważną rolę w sukcesie czwartej części “Mad Maxa” odegrało ponad 300 znakomitych scen kaskaderskich z udziałem motocykli. Efektowne pościgi, skoki oraz sytuacje “o włos od śmierci” wymagały od kierowców wyjątkowych umiejętności. Producenci sięgnęli więc do najlepszego źródła – profesjonalnych sportowców.

Na czele grupy ponad 150 kaskaderów stanął utytułowany australijski zawodnik motocrossowy Stephen Gall, który odpowiedzialny był za przygotowanie motocykli i sam “zagrał” w wielu scenach. Park maszynowy “Mad Maxa” to osobna historia – znajdziemy tu całą galerię odjazdowo przerobionych jednośladów. Jednym z najciekawszych jest Yamaha R1 przerobiona na rat-bike’a z piekła rodem. Kostkowe opony, ekstremalnie wydłużony wahacz i dwa końskie siodła dla pasażerów w niczym nie wskazują na sportowy rodowód.

Czwarta część hitowego “Mad Maxa” powstawała w wielkich bólach, a rezygnacja Mela Gibsona z tytułowej roli niemal pogrzebała ten projekt. I choć wielu fanów legendarnej postapokaliptycznej serii zbojkotowało film, to odniósł on spory sukces finansowy oraz zdobył sześć Oscarów, m.in. za najlepszy montaż.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.