Firma Sena Technologies stworzyła nową platformę przeznaczoną do komunikacji między motocyklistami. Zamiast tradycyjnej łączności radiowej wykorzystuje ona sieć komórkową, przez co posiada niemal nieograniczony zasięg.

Tradycyjne, radiowe interkomy są z czasem coraz bardziej dopracowane, wciąż mają jednak swoje ograniczenia. Jednym z nich jest zasięg, a kolejnym maksymalna ilość uczestników połączenia. Amerykańska firma Sena podjęła próbę wyeliminowania kłód spod nóg towarzyskich motocyklistów i stworzyła system komunikacji wykorzystujący sieć komórkową.

System składa się z interkomu połączonego ze smartfonem poprzez Bluetooth oraz aplikacji RideConnected. Aplikacja korzysta z sieci komórkowej i pozwala na dołączenie do konwersacji niemal nieograniczonej ilości uczestników. Także odległość między rozmawiającymi bikerami nie ma znaczenia – wystarczy, że obaj znajdują się w zasięgu któregoś z operatorów telefonii komórkowej.

m

 

System rzeczywiście eliminuje niedostatki tradycyjnych interkomów, pojawiają się jednak kolejne ograniczenia. Będzie on działał wyłącznie w rejonach ucywilizowanych, można o nim zapomnieć w “dzikich polach” pozbawionych zasięgu. Ponadto wykorzystuje transfer danych z telefonu, co może skończyć się przykrą niespodzianką przy okazji najbliższego rachunku za usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.