KTM opublikował oficjalny raport, w którym potwierdził zaawansowane prace nad nowym silnikiem klasy 800 cm3. Rzędowy twin napędzać będzie nowego nakeda KTM Duke 890, ale najpewniej znajdzie też zastosowanie w innych nadchodzących modelach austriackiej marki.

Szpiegowskie zdjęcia z testów w Hiszpanii, o których niedawno pisaliśmy i krążące od jakiegoś czasu plotki znalazły w końcu potwierdzenie. KTM oficjalnie poinformował o stworzeniu nowego rzędowego twina o pojemności 800 cm3, który będzie wspólną jednostka napędową dla kolejnych modeli w różnych segmentach. Na początek montowany będzie w nowym Duke 890, który wypełni lukę między małym 690, a 1290 Super Duke R.

Nowy silnik to wraz z ramą część uniwersalnej platformy, która posłuży do tworzenia kolejnych motocykli średniej klasy. Po szosowym Duke 890 spodziewamy się turystycznego enduro, które z takim silnikiem może być doskonałym pomostem między ciężkimi motocyklami wyprawowymi, a spodziewanym niedługo niewielkim 390 Adventure. Niewykluczone, że nowa jednostka znajdzie się też w obudowanym sporcie, nawiązującym do modelu RC 390.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.