Do internetu wyciekły szkice sugerujące, że Honda pracuje nad hybrydowym silnikiem spalinowo-elektrycznym. Pierwszym pojazdem wyposażonym w ten napęd będzie prawdopodobnie popularny skuter SH300.

Przed nami kolejna odsłona hybrydomanii na rynku motoryzacyjnym. Wyśrubowane normy emisji spalin i coraz bardziej pro-ekologicznie zorientowana klientela wymusiły przyśpieszenie prac nad silnikami elektryczno-spalinowymi przeznaczonymi dla motocykli. Do sieci wyciekły szkice patentowe, sugerujące że Honda planuje niedługo wprowadzić na rynek pierwszy jednoślad z “zielonym” napędem.

Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na nosiciela nowego silnika jest bardzo popularny skuter SH300. To dobry wybór ze względu na jego przeznaczenie, czyli jazdę głównie w warunkach miejskich. Dodatkowo niewielka masa skutera pozwoli bez problemu dodać do niego ciężkie elementy, takie jak bateria.

2

Napęd czysto elektryczny stosowany ma być w ścisłych centrach miast, tam gdzie obostrzenia dotyczące prędkości i emisji spalin są największe. Na dalszych trasach do akcji włączy się silnik benzynowy, a współpraca obu źródeł energii skutkować ma świetnymi osiągami i minimalnym spalaniem. Projekt jest na dosyć wczesnym etapie realizacji, więc ciężko oczekiwać szybkiego debiutu Hondy SH Hybrid, choć kto wie, czy japoński gigant nie zaskoczy nas już na jesiennych targach EICMA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.