Pierwsza prezentacja nowego Tridenta nie wzbudziła wielu emocji. W dużym stopniu przez białe, mało atrakcyjne malowanie. Bardzo rzadko bywa tak, że prezentowany teaser, prototyp jest… mniej atrakcyjny od wersji produkcyjnej! Według nas tak właśnie jest w przypadku nowego Triumpha Tridenta 660.

Triumph Trident 660 to zupełnie nowa konstrukcja. Producent zapewnia, że również jego jednostka napędowa została stworzona od podstaw.

Silnik Tridenta

Sercem motocykla jest trzycylindrowa rzędówka o pojemności 660 cm3, która łączy dobre osiągi – moc 81 KM, moment obrotowy 64 Nm, z wysoką kulturą pracy. Współgra ona z sześciobiegową skrzynią. Całość została natomiast zaprojektowana tak, aby dawała poczucie lekkości i łatwość prowadzenia, a tym samym dużo radości z jazdy.

Wrażenie robi również przebieg międzyserwisowy wynoszący 10 tysięcy mil, czyli około 16 tysięcy kilometrów.

Bogate i nowoczesne wyposażenie

Jak na nowoczesny motocykl przystało Tridenta wyposażono w kolorowy wyświetlacz TFT. Choć kształtem nawiązuje do klasyki, to już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z zawansowaną elektroniką. Nie dziwi również możliwość sparowania z telefonem, dwa tryby jazdy (road i rain), system ride by wire, kontrola trakcji, ABS oraz oświetlenie LED. Opcjonalnym wyposażeniem jest nawigacja, sterowanie kamerą GoPro, a nawet czujnik ciśnienia w oponach.

Zawieszenie i hamulce

Zawieszenie firmy Showa składa się z widelca USD o skoku 120 mm oraz tylnego monoshock’a z regulacją napięcia wstępnego o skoku 133,5 mm. Fabryczne opony Michelin Road5 mają zapewnić dobrą przyczepność również na mokrej nawierzchni.

Za bezpieczne i skuteczne hamowanie odpowiadają dwie przednie tarcze o średnicy 310 mm z dwutłoczkowymi zaciskami oraz tarcza 255 mm z zaciskiem jednotłoczkowym.

Duża oferta akcesoriów

Triumph zadbał również o bogate wyposażenie akcesoryjne, wśród którego znajdziemy system montażu bagażu, aplikację MyTriumph (do nawigacji, obsługi muzyki, itp.)
Choć polska cena nie została jeszcze ogłoszona, to przewiduje się, że będzie wynosić poniżej czterdziestu tysięcy złotych.

Dane techniczne

Silnik: chłodzony cieczą, trzycylindrowy, rzędowy, cztery zwory na cylinder, DOHC
Pojemność skokowa: 660 cm³
Moc maksymalna: 81 KM przy 10,250 obr/min
Maksymalny moment obrotowy: 64 Nm przy 6,250 obr/min
Zasilanie: wtrysk paliwa
Sprzęgło: wielotarczowe, mokre
Skrzynia biegów: sześć przełożeń
Przednia opona: 120/70R17
Tylna opona: 180/55R17
Przednie zawieszenie: widelec upside-down Showa SFF o średnicy 41 mm, tył – Tylne zawieszenie: dwuramienny wahacz Showa z regulacją napięcia wstępnego sprężyny
Przedni hamulec: firmy Nissin z dwoma tarczami 310 mm i zaciskami dwutłoczkowymi
Tylni hamulec: firmy Nissin z tarczą 255 mm i zaciskiem jednotłoczkowym
Szerokość: 795 mm
Wysokość bez lusterek: 1089 mm
Wysokość siedzenia: 805 mm
Rozstaw osi: 1401 mm
Masa na sucho: 189 kg
Pojemność zbiornika paliwa: 14 l

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.