Nowy hypernaked od konstruktorów z Noale został przekonstruowany i odświeżony na 2021 rok. Oprócz wiadomego dostosowania silnika do nowych norm emisji spalin, na pokład Tuono V4, czyli supersportowego nakeda, wjechały nowinki inspirowane światem MotoGP i WSBK.

Czym jest model Tuono V4? To supersportowy motocykl, o świetnych osiągach i możliwościach podboju torów wyścigowych, ale dostosowany egronomią do codziennej jazdy. Można powiedzieć, że jest to wygodny supersport na co dzień, pozbawiony części owiewek.

Inżynierowie Aprili stworzyli dwie odmiany Tuono 1100 – podstawową oraz Factory, bardziej bezkompromisową, wyposażoną dodatkowo w system półaktywnego zawieszenia Öhlins Smart EC 2.0.

Nowa Aprilia Tuono 660 2021 oficjalnie zaprezentowana! [dane techniczne, cena]

Wizualnie Tuono V4 2021 czerpie garściami ze stylu niedawno zaprezentowanego modelu RS 660. Z tego modelu właśnie zaczerpnięta jest innowacyjna koncepcja dwuwarstowych owiewek, w znakomitym stopniu poprawiających aerodynamikę motocykla.

W owiewce czołowej Tuono zamontowano nowy, potrójny reflektor LED ze światłami do jazdy dziennej z funkcją świateł zakrętowych. Będąc bardzo blisko modelu RSV4, Tuono V4 korzysta również z nowej i udoskonalonej ergonomii superbike Aprilia, która zapewnia więcej miejsca i większy komfort kierowcy, dzięki nowemu kształtowi zbiornika paliwa oraz owiewki tylnej.

 

Sterowanie elektroniką jest bardziej funkcjonalne i intuicyjne, a nowy, kolorowy wyświetlacz TFT jest większy i jeszcze bardziej kompletne. Dzięki większej mocy obliczeniowej nowego ECU Marelli 11MP i nowej, sześcioosiowej platformie inercyjnej, poprawiono elektroniczne zarządzanie mocą silnika za pomocą pełnej przepustnicy Ride-by-Wire. Udoskonalono też parametry działania całego pakietu sportowej elektroniki APRC.

Aprilia Tuono V4 1100 Factory 2020 – nagość w rytmie sport [TEST, OPINIA, GALERIA, DANE TECHNICZNE, WADY, ZALETY]

Kierowca ma teraz do wyboru aż sześć trybów jazdy, trzy na tor (w tym dwa z możliwością ich dostosowania) i trzy na drogi (w tym jeden edytowalny). Motocyklista musi tylko wybrać tryb jazdy, który najlepiej interpretuje jego potrzeby chwili i drogi, aby automatycznie uzyskać optymalne ustawienia pod względem kontroli trakcji, hamowania silnikiem, pracy ABS-u i innych zarządzanych elektroniką parametrów.

Aprilia Tuono V4 otrzymała nowy, lżejszy, aluminiowy wahacz z dolnym wzmocnieniem, który przyjmuje geometrię widoczną w motocyklach Aprilia serii World SBK, a także MotoGP. Nowy komponent ma na celu obniżenie masy i zwiększenie stabilności tylnego koła podczas przyspieszania.

Tuono V4 jest nadal jedynym na rynku sportem w wersji naked, napędzanym silnikiem V4 65° o unikalnych właściwościach. Silnik ten, o niezmienionej pojemności 1077 cm3, generuje tak jak we wcześniejszych wersjach 175 KM i 121 Nm momentu obrotowego. Inżynierowie z Noale uznali, że te wartości są optymalne dla motocykla z wysoką kierownicą i pozbawionego pełnych owiewek, a dążenie do mocy 200 KM byłoby jedynie zabiegiem marketingowym.

Koniecznie poznaj nowe Aprilie V4 Tuono 2021!

Oficjalna cena nie została jeszcze podana, ale za wersję Factory nie powinna przekroczyć 80 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.