Chociaż wydawać by się mogło, że w dobie wideorejestratorów i wszechobecnych telefonów, nikt nie będzie już próbował podszywać się pod funkcjonariuszy policji. A jednak… Fałszywy policjant próbował skontrolować w Poznaniu instruktora nauki jazdy, który właśnie nagrywał wideoporadnik.

Na kanale Poradnik Prawko Plus na platformie Youtube prezentowane są wideoporadniki dla przyszłych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj natomiast ukazał się film, w którym podczas nagrywania instruktor został zatrzymany przez osobę podszywającą się za policjanta. Co ciekawe fałszywy funkcjonariusz poruszał się Fordem Mondeo, który jest jednym z najbardziej popularnych samochodów nieoznakowanych w szeregach drogówki.

Czy policja często zatrzymuje do kontroli motocyklistów? Co zrobić, by nie dać do tego powodu

Fałszywy policjant został jednakże szybko zdemaskowany, a instruktor nauki jazdy bez wahania postanowił zadzwonić pod numer alarmowy. Pewność siebie oraz wydawanych poleceń szybko odeszła od kierującego, który jeszcze chwilę wcześniej dumnie prezentował swoją odznakę policyjną. Słysząc rozmowę prowadzoną przez system głośnomówiący postanowił jednak uciec, myśląc, że zostanie bezkarny. Sprawa została zgłoszona na policje, a znalezienie sprawcy będzie o tyle proste, że samochód wyposażony był w kilka kamer, które rejestrowały głos i otoczenie.

Prowadzący kanał Poradnik Prawko Plus poinformował, że sprawą zajęły się organy ścigania i na bieżąco będzie informował o postępie sprawy. Miejcie się na baczności, złodzieje nie śpią. Akcja z policjantem zaczyna się o 12 minuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.