Nowe Harleye CVO Street Glide i CVO Road Glide. Udany romans designu i technologii

-

Już za dwa tygodnie oficjalnie zadebiutują na rynku dwa nowe modele premium Harleya-Davidsona, stworzone przez oddział Custom Vehicle Operations. CVO Street Glide i CVO Road Glide napędzane są nowym silnikiem Milwaukee-Eight VVT 121, wyposażonym w system zmiennych faz rozrządu. Charakteryzują się też efektowną, nowoczesną stylistyką.

Nowe modele z turystycznej linii Harleya to zaawansowana technologia, większy komfort kierowcy i lepsze osiągi, które zapewnia nowy, potężny silnik Milwaukee-Eight VVT 121 o pojemności aż 1977 cm3. Ekskluzywny i spektakularny nowy design jest rewolucyjną wizją platformy Harley-Davidson Grand American Touring.

Bestsellery na I Komunię i Dzień Dziecka – quady i crossy Barton. Jak sprawić dziecku radość i zadbać o jego bezpieczeństwo?

Klasyczny wygląd po nowemu

Nowe modele CVO Street Glide i CVO Road Glide charakteryzują się nowym, efektownym designem, ale wyraźnie wywodzącym się ze znajomych kształtów poprzednich motocykli Harley-Davidson Grand American Touring. Oba modele mają owiewki ze zintegrowanymi kanałami wlotowymi powietrza i charakterystycznym oświetleniem LED wraz ze zintegrowanymi kierunkowskazami, również LED. Dodatkowe zmiany obejmują przycięty przedni błotnik, nowy zbiornik paliwa z charakterystycznymi ściętymi liniami oraz kufry o nowym kształcie harmonizującym z owiewkami i zbiornikiem paliwa.

Nowe Harleye CVO Street Glide i CVO Road Glide. Udany romans designu i technologii

Nowe koła Combo stanowią odważny akcent custom dzięki czarnej obrabianej maszynowo aluminiowej obręczy zaplatanej szprychami. Każdy model będzie oferowany w dwóch eleganckich opcjach malowania i wykończenia.

Nowe Harleye CVO Street Glide i CVO Road Glide. Udany romans designu i technologii

Doskonałe osiągi

Nowy silnik V-Twin Milwaukee-Eight VVT 121 o pojemności 1977 cm3 wyznacza nowy pułap momentu obrotowego i pojemności skokowej dostępnych w fabrycznym motocyklu Harley-Davidson Touring. Nowy układ napędowy ma zoptymalizowane, chłodzone cieczą głowice cylindrów wraz z nowym układem chłodzenia, układ zmiennych faz rozrządu (VVT), nowy układ dolotowy i wydajny układ wydechowy.

Nowe Harleye CVO Street Glide i CVO Road Glide. Udany romans designu i technologii

Podczas projektowania modeli CVO Street Glide i CVO Road Glide dokładnie przemyślano każdy aspekt projektu, który mógłby wpłynąć na ogólne osiągi i komfort. Masa własna została znacznie zmniejszona — o 14 kg w przypadku CVO Street Glide i o 15 kg w przypadku CVO Road Glide — w porównaniu z poprzednimi wersjami tych modeli.

Nowe Harleye CVO Street Glide i CVO Road Glide. Udany romans designu i technologii

Najwyższej jakości przednie i tylne zawieszenia Showa gwarantują pewne prowadzenie oraz zapewniają – przy skoku tylnego zawieszenia zwiększonym o 41% – zwiększenie komfortu kierowcy w porównaniu z poprzednimi modelami CVO. Wysokiej jakości komponenty układu hamulcowego Brembo zapewniają doskonałe wyczucie i skuteczność hamowania, zwiększając pewność siebie kierowcy.

Nowe Harleye CVO Street Glide i CVO Road Glide. Udany romans designu i technologii

Po raz pierwszy modele CVO Street Glide i CVO Road Glide oferują wybieralne tryby jazdy — Road, Sport i Rain — które pozwalają elektronicznie kontrolować parametry i osiągi, a także poziom interwencji ze strony systemów bezpieczeństwa. Każdy z trzech standardowych i dwóch indywidualnie konfigurowanych trybów jazdy zapewnia wyjątkową kombinację parametrów, takich jak oddawanie mocy, siła hamowania silnikiem czy ustawienia układu ABS z działaniem w zakręcie (C-ABS) i systemu kontroli trakcji z działaniem w zakręcie (C-TCS).

Nowe Harleye CVO Street Glide i CVO Road Glide. Udany romans designu i technologii

O komfort aerodynamiczny dbają zupełnie nowe owiewki z „pływającą” przednią szybą oraz regulowane deflektory powietrza. W testach w tunelu aerodynamicznym uderzenia i zawirowania powietrza wokół kasku zostały zmniejszone średnio o 60 procent w porównaniu z podobnymi modelami z 2022 roku. A nowy układ chłodzenia silnika zapewnia lepszy komfort termiczny kierowcy w porównaniu z poprzednimi modelami CVO.

Europejski festiwal z okazji 120-lecia Harley-Davidson już w czerwcu, w Budapeszcie! Musisz tam być!

Multimedia

Modele CVO Street Glide i CVO Road Glide wprowadzają zupełnie nowy zestaw technologii komunikacji obsługiwanych przez nowy system operacyjny Skyline. Kolorowy ekran dotykowy TFT o przekątnej 312 mm zastępuje wszystkie analogowe zegary i większość przełączników. Ten wysokiej jakości wyświetlacz można dostosować w ramach trzech różnych opcji widoku i jest kompatybilny z urządzeniami Apple i Android.

Nowe Harleye CVO Street Glide i CVO Road Glide. Udany romans designu i technologii

Łączność Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe połączenie z urządzeniem kierowcy, a wbudowany w system odbiornik Bluetooth do bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Oba modele posiadają schowki w owiewkach do przechowywania urządzeń osobistych, które są wyposażone w porty USB-C. Oba modele są wyposażone w najwyższej klasy zestaw audio Rockford Fosgate Stage II z 4-kanałowym wzmacniaczem o mocy 500 W RMS, który zasila głośniki wbudowane w owiewkę i w kufry.

Nowe Harleye CVO Street Glide i CVO Road Glide. Udany romans designu i technologii

Modele CVO Street Glide i CVO Road Glide zadebiutują publicznie w Budapeszcie na Węgrzech, w trakcie europejskiego festiwalu Harley-Davidson z okazji 120-lecia firmy, który odbędzie się w dniach 22-25 czerwca oraz w Milwaukee podczas Harley-Davidson Homecoming Festival, w dniach 13-16 lipca 2023 r. Oba modele trafią do salonów autoryzowanych dealerów Harley-Davidson na całym świecie już w sierpniu tego roku.

Nowe Harleye CVO Street Glide i CVO Road Glide. Udany romans designu i technologii

Modele CVO Road Glide i CVO Street Glide w kolorze Dark Platinium będą kosztować w polskich salonach 47 330 euro (ok. 212 000 zł), natomiast w wykończeniu dwukolorowym Whiskey Neat/Raven Metallic 54 710 euro (ok. 245 000 zł). Wejdź na stronę www.harley-davidson.pl, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich modelach z rocznika 2023, w tym: Grand American Touring, Cruiser, Sport, Adventure Touring i Trike, a także o programie H-D Certified™ oraz o nowym wyposażeniu do jazdy, akcesoriach i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Czy polskie autostrady rzeczywiście stały się śmiertelnie niebezpieczne? Emocjonalny list ojca po fatalnym wypadku na A1

Choć nie brakuje innych spraw mocno dzielących Polaków, to kwestia zachowania się na autostradach jest jednym z głównych tematów zapalnych. Problemem jest nie tylko...

Jesienne klimaty. Zloty motocyklowe w weekend 29 września – 1 października [kalendarz, kiedy i gdzie zlot]

Przed nami kolejny weekend ze spotkaniami przy grillach i ogniskach oraz opowieściami z kończącego się właśnie sezonu. Liczymy na litościwą pogodę i dobrą frekwencję...

Brixton Cromwell 1200X – kolejny scrambler na rynku [dane techniczne, opis, cena]

Wydawałoby się, że rosnąca dominacja adventurów będzie wiązać się z malejącym zainteresowaniem klientów innymi rodzajami motocykli. Tymczasem zwiększa się ilość dostępnych na rynku scramblerów....

Prymusi sezonu 2023. Pięć najlepszych motocykli, które testowałem w tym roku [felieton, zestawienie]

Dzieci już od prawie miesiąca męczą tabliczkę mnożenia i zastanawiają się, o co chodziło poecie sprzed kilkuset lat. W dziedzinie imprez motocyklowych królują wielokrotne...

Niemcy: ponad połowa ankietowanych żałuje zakupu auta elektrycznego…

Czy warto zainwestować w samochód elektryczny? Wielu z nas sobie to pytanie zadaje, już zadało, lub sobie niedługo zada. Jeżeli mieszkasz poza miastem, dojeżdżasz...