Rząd Jej Królewskiej Mości przygotował kampanię społeczną dotyczącą bezpieczeństwa pod nazwą Think!, czyli Myśl!. To kontynuacja akcji sprzed kilku lat – cyklicznie wznawiana wpływa na zmniejszenie liczby wypadków z udziałem motocyklistów.

Spoty kampanii Think! będą się pojawiać w radiu i na stacjach benzynowych do maja 2013 r., wzywając kierowców do zachowania szczególnej ostrożności na skrzyżowaniach. Brytyjscy specjaliści od ruchu drogowego ironicznie określają najczęstszy powód wypadków z udziałem motocyklistów jako PAPNW, czyli “Przepraszam, Ale Pana Nie Widziałem” (SMIDSY – sorry mate, I didn’t see you). Kierujący większymi pojazdami nie zwracają wystarczającej uwagi na mniejsze pojazdy będące w ruchu.

W 2011 aż w trzech czwartych wypadków z udziałem motocyklistów brały także udział inne pojazdy. Według danych Ministerstwa Transportu, na brytyjskich drogach codziennie ginie lub zostaje rannych trzydziestu motocyklistów. – Trzeba zmienić tę przerażającą statystykę, dlatego zainwestowaliśmy w kampanię Think! Chcemy, by kierowcy samochodów zwracali większą uwagę na motocyklistów, którzy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu, żeby za kaskiem dostrzegli też człowieka” – oświadczył minister Stephen Hammond.

Brytyjskie Ministerstwo Transportu przeznaczyło na kampanię Think! w 2013 r. 1,3 mln  funtów (6 mln zł).

Perfect Day – spot z poprzedniej kampanii

3 KOMENTARZE

  1. nie ma co narzekać na fotoradary po prostu musimy się nauczyć jeździć bezpiecznie
    oczywiście masa tych urządzeń jest postawiona w miejscach które nie muszą być monitorowane a coraz więcej gmin ustawia je tam gdzie są potrzebne ze względu na dzieci przechodzące przez drogę lub poruszające się poboczem
    i mnie oczywiście czasami irytuje że muszę zwolnić dość mocno szczególnie że poruszam się jednośladem sam kilka razy zauważyłem jak kierowcy wyprzedzają na przejściu kiedy ja stoję bo ludzie przechodzą
    a dopóki fotoradar stoi w miejscowościach to mi nie przeszkadza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.