Motocykle Indian i nowy silnik od Polarisa. Ależ brzmienie! [FILM]

-

Firma Polaris, właściciel marki Indian, zaprezentowała w Daytona nowy silnik – Thunder Stroke 111. Będzie on napędzał budowane przez Polarisa legendarne amerykańskie cruisery, motocykle Indian.

Thunder Stroke 111 powstał w dwa lata po przejęciu marki Indian przez Polarisa, którego znamy m. in. z motocykli Victory i quadów Polaris. Staranność, jaką włożono w zaprojektowanie jednostki napędowej uspokoiła wszystkich pasjonatów amerykańskiej marki-legendy. Celem projektantów i inżynierów było uchwycenie legendarnego designu 112 letniej marki przy zachowaniu specyficznego stylu. Ale motocykle Indian zyskają również dzięki mariażowi z Polarisem ducha nowoczesności.

Silnik Thunder Stroke to widlasta dwójka o pojemności skokowej 111 cali sześciennych (1818 cm3). Dysponuje on maksymalnym momentem obrotowym 155 Nm. Kształtem i zastosowanymi rozwiązaniami nawiązuje wprost do swego protoplasty sprzed 70 lat.

Thunder Stroke 111 był testowany zarówno w laboratoriach Polarisa, jak też i w testach drogowych. Obecnie jego budową zajmują się zakłady Polarisa w Osceola w Wisconsin, ale w planach jest stworzenie całkowicie odrębnej linii produkcyjnej lub montażowej w Spirit Lake w stanie Iowa.

Motocykle Indian i silnik Polarisa

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY