Firma Polaris, właściciel marki Indian, zaprezentowała w Daytona nowy silnik – Thunder Stroke 111. Będzie on napędzał budowane przez Polarisa legendarne amerykańskie cruisery, motocykle Indian.

Thunder Stroke 111 powstał w dwa lata po przejęciu marki Indian przez Polarisa, którego znamy m. in. z motocykli Victory i quadów Polaris. Staranność, jaką włożono w zaprojektowanie jednostki napędowej uspokoiła wszystkich pasjonatów amerykańskiej marki-legendy. Celem projektantów i inżynierów było uchwycenie legendarnego designu 112 letniej marki przy zachowaniu specyficznego stylu. Ale motocykle Indian zyskają również dzięki mariażowi z Polarisem ducha nowoczesności.

Silnik Thunder Stroke to widlasta dwójka o pojemności skokowej 111 cali sześciennych (1818 cm3). Dysponuje on maksymalnym momentem obrotowym 155 Nm. Kształtem i zastosowanymi rozwiązaniami nawiązuje wprost do swego protoplasty sprzed 70 lat.

Thunder Stroke 111 był testowany zarówno w laboratoriach Polarisa, jak też i w testach drogowych. Obecnie jego budową zajmują się zakłady Polarisa w Osceola w Wisconsin, ale w planach jest stworzenie całkowicie odrębnej linii produkcyjnej lub montażowej w Spirit Lake w stanie Iowa.

Motocykle Indian i silnik Polarisa

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.