Młody motocyklista zatrzymany za jazdę bez kasku i w samych szortach i brutalna policja – taki film pojawił się właśnie w sieci. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że chodzi o policję wietnamską.

Doniesienia o nadużywaniu władzy przez azjatycką policję nie pojawiają się w naszych mediach zbyt często. Nie zmienia to jednak faktu, że brutalna policja w wielu krajach jest poważnym problemem, a lista grzechów funkcjonariuszy ciągle rośnie.

Na filmie widać, jak policjanci bezmyślnie znęcają się nad młodym pasażerem motocykla, zatrzymanym za jazdę bez kasku. Funkcjonariuszom nie spodobał się także strój chłopaka, składający się tylko z szortów. O ile jazda bez kasku jest wykroczeniem w większości krajów na świecie, o tyle stosowanie szortów w charakterze odzieży motocyklowej z pewnością nie.

Najbardziej bulwersujący jest fakt, że zatrzymanego za brak ochrony głowy pasażera policjanci zrzucają z motocykla… głową na ulicę. Mamy nadzieję, że filmy takie, jak ten uświadomią władzom na czym tak naprawdę polega rola policji, a dwóch idiotów w mundurach straci swą pracę.

Jeśli zaś planujecie wyprawę do Wietnamu, pamiętajcie aby zawsze używać kasku – nie tylko ze względu na brutalnych stróżów prawa, ale przede wszystkim by chronić swą głowę.

Brutalna policja i wietnamski motocyklista

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.