“Seat eScooter” – taką nazwę będzie nosił elektryczny pojazd hiszpańskiej marki. Będzie to skuter w 100% elektryczny, z silnikiem, który ma być odpowiednikiem silnika spalinowego 125cm3. Firma dostrzega zmieniające się realia w branży motoryzacyjnej i jak widać od razu na nie reaguje. 

Można zapytać, skąd ten pomysł? Odpowiedź jest prosta. Coraz więcej pojazdów w zatłoczonych metropoliach, brak miejsc parkingowych, smog, ciągła presja czasu – można by wymienić jeszcze masę powodów, ale po co? Lepiej zaprojektować dwukołowy pojazd z napędem elektrycznym, który idealnie odnajdzie się w miejskiej dżungli. 

– Ciągły rozrost metropolii sprawia, że skuteczne przemieszczanie się po nich stanowi ogromne wyzwanie. Dziś stawiamy następny krok w realizacji naszej strategii innowacyjnej mobilności miejskiej i potwierdzamy wprowadzenie pierwszego elektrycznego motocykla w historii marki. – mówi Luca de Meo, prezes SEAT, S.A.

Przeczytaj koniecznie: LEM Falcon – polski motocykl elektryczny

Specjaliści z Seata przewidują, że branża małych i niedrogich pojazdów elektrycznych będzie się rozwijać, młodzi ludzie będą szukali nowych rozwiązań na zaspokojenie potrzeb swojej mobilności. Na krótkich, miejskich dystansach świetnie sprawdzą się właśnie tanie w zakupie, jak i w użytkowaniu, ekologiczne, małe elektryczne jednoślady.

Dlatego też na najbliższej wystawie Smart City Expo World Congress w Barcelonie marka zaprezentuje swój eScooter i… liczy na jego sukces. Producent ma w bliskich planach stworzenie całej gamy dwukołowych pojazdów elektrycznych.

Czekamy z niecierpliwością na tę premierę!ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.