Elektryczny motocykl terenowy LEM Falcon to kolejny projekt utytułowanego zespołu studentów Politechniki Wrocławskiej. Jednoślad weźmie udział w prestiżowym konkursie w Hiszpanii.

LEM Falcon to już trzeci projekt tej serii wykonany przez Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej. Poprzednie projekty – LEM Bullet i LEM Napoli zyskały uznanie podczas poprzednich edycji prestiżowych zawodów Smart Moto Challenge – projekt wrocławian zwyciężył w 2014 roku i trzykrotnie zdobył trzecie miejsce (w 2013, 2015 i 2016 r.).

lem falconLEM Falcon został wyposażony w silnik elektryczny o mocy niespełna 11 KM. Na jednym ładowaniu baterii może pokonać około 70 km, zaś maksymalna prędkość to 130 km/h. Do budowy Falcona wykorzystano ultralekkie materiały i nowoczesne technologie. Rama kołyskowa wykonana jest z aluminium, osłony z kompozytów węglowych i węglowo-aramidowych. Wiele elementów powstało przy wykorzystaniu druku 3D. Waga motocykla to zaledwie 92 kilogramy.

lem falconZawody Smart Moto Challenge podzielone są na dwie części – pierwsza obejmuje biznes plan i design, druga przyspieszenie, przejazdy w terenie i na torze. Podczas zawodów w Barcelonie LEM Falcon zmierzy się 11 innymi podobnymi pojazdami z Rosji, Ukrainy, Hiszpanii i Polski. Konkurs rozpoczyna się w czwartek 6 lipca i potrwa do soboty 9 lipca.

LEM Falcon2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.