Koniec sezonu to zawsze przykry moment. Każdy z nas już nie raz próbował różnych patentów, aby mimo spadającej temperatury jakoś jeździć. Gdy na drogach nie zalega śnieg sposobem na jeżdżenie późną jesienią  może się okazać podgrzewana bielizna termiczna Klan.

Pierwsza rzeczą, jaką muszę zrobić to przystosowanie motocykla do zasilania ogniw grzewczych. Zasilanie rozwiązano na trzy sposoby:

  • bezpośrednie podpięcie pod akumulator dostarczonymi w komplecie przewodami (z bezpiecznikiem),
  • zasilanie z gniazdka zapalniczki,
  • zasilanie z dodatkowej baterii dokupowanej oddzielnie.

Jako tester decyduję się na wszystkie trzy rozwiązania. Testuję też nie wszystkie oferowane przez producenta rozwiązania, a jedynie skarpety, rękawiczki, kalesony  i bluzę.

Podgrzewana bielizna termiczna: skarpety

Wykonane są z cienkiej lycry i poliestru. Przewody grzewcze poprowadzono od góry na wierzchu stopy do palców, gdzie zawijają się pod spód i kończą kilka centymetrów za palcami. Gniazda zasilania znajdują się w górnej części skarpety.

 

podgrzewana bielizna termiczna
Podgrzewana bielizna termiczna

Podgrzewana bielizna termiczna: rękawiczki

Z zewnątrz wykonane są z odpornego na ścieranie materiału, a wewnątrz posiadają ocieplenie oraz membranę Hipora. Zasada działania ogrzewania jest dokładnie odwrotna niż przy podgrzewanych manetkach.

Przewody grzewcze umieszczone są bowiem na wierzchu dłoni, zawijając się pod spodnią część palców na około 4 cm. Powoduje to ogrzewanie dłoni w miejscach najbardziej narażonych na chłód.

Podgrzewana bielizna termiczna
Podgrzewana bielizna termiczna

Podgrzewana bielizna termiczna: kalesony

Wykonane z miłego w dotyku poliestru. Przewody grzewcze znajdują się zarówno z tyłu jak i z przodu i kończą się pod kolanem. Wtyczka zasilająca znajduje się przy pasku po lewej stronie.

Podgrzewana bielizna termiczna
Podgrzewana bielizna termiczna

Podgrzewana bielizna termiczna: bluza

Ma kształt biodrowej kurtki z suwakiem. Z zewnątrz pokryta jest nieprzewiewnym materiałem. Wewnątrz posiada siatkową podpinkę przykrywająca sieć kabli grzewczych.

Ogrzewana jest praktycznie cała powierzchnia z wyjątkiem rękawów poniżej łokci. Gniazdko do przewodów znajduje się na dole bluzy po lewej stronie. Dodatkowo producent przewidział kieszeń z tyłu na akcesoryjna baterię.

Podgrzewana bielizna termiczna
Podgrzewana bielizna termiczna

Testujemy!

Temperatura 8°C. Jest zimno – szczególnie w trasie. Czas na test. Podłączam wszystkie końcówki zasilające. Decyduję się na jednoczesny test wszystkich elementów, więc podłączenie i uporządkowanie kabli chwilę mi zajmuje.

Ruszam. Po około dziesięciu minutach jazdy zaczynam odczuwać przyjemne ciepło – szczególnie w palcach stóp i rąk. Po kilkunastu kolejnych minutach ciepło rozprowadza się pod kurtką i spodniami. Temperatura spada do 6°C, a ja czuję się jakby to był czerwiec.

Podgrzewana bielizna termiczna
Podgrzewana bielizna termiczna

Wnioski

Podgrzewana bielizna termiczna Klan to naprawdę ciekawe rozwiązanie na zimne dni. Niewątpliwym atutem jest fakt, że dzięki zasilaniu bateryjnemu można je stosować nie tylko podczas jazdy jednośladem.

Ma również kilka minusów. Po pierwsze – jest nieprzyzwoicie droga, ale wiadomo, że przedłużenie sezonu lub po prostu przyjemność z jazdy podczas chłodnych dni to dla wielu z nas wystarczający powód aby na taki wydatek się skusić.

Kolejnym minusem jest sieć kabli, z uporządkowaniem których jest trochę kłopotu. Oczywiście problem z plątaniną przewodów znika, kiedy korzystamy tylko z jednego elementu.

Zobacz stronę producenta

Bielizna termiczna klan – film z podróży [ENG]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.