W redakcyjne sidła wpadł budżetowy, integralny kask SMK, który wraz z innymi modelami podbija indyjski rynek. Firma Studds z siedzibą w Delhi produkuje prawie pięć milionów kasków rocznie z przeznaczeniem na rynki całego świata. Nie mogliśmy obejść się smakiem i postanowiliśmy sprawdzić jeden z oferowanych przez SMK kasków integralnych, w dość oryginalnym zielono-czarnym malowaniu.

Kaski SMK w całości projektowane i opracowywane są w Europie, natomiast sama produkcja ma miejsce w Indiach. Trzeba przyznać, że oferta kasków oferowaną przez indyjski koncern może przyprawić o zawrót głowy. Do wyboru mamy mnóstwo przeróżnych skorup z nastawieniem na różne odmiany motocyklizmu, a wszystko oferowane jest w ponad 110 rodzajach malowań. Sama firma ma już ponad 30 lat doświadczenia w wytwarzaniu kasków i w swoich produktach stara się łączyć włoski design z nabytym przez tyle lat warsztatem pracy. Wszystkie kaski spełniają niezbędne, europejskie wymogi bezpieczeństwa, a okres gwarancji to aż 5 lat. Mottem przewodnim firmy jest Style&Safety (styl i bezpieczeństwo), co według firmy jest z nawiązką spełnione, a na dodatek produkty oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Jak sprawa ma się naprawdę?

SMK Stellar Trek MA 243 – nasza opinia

Przeczytaj koniecznie: Jaki kask integralny? Jak powinien być zbudowany dobry integral?

SMK Stellar Trek MA 243 to kask integralny o turystycznym zastosowaniu. Wykonany został z tworzywa termoplastycznego odpornego na silne uderzenia (EIRT). Skorupa zewnętrzna wykonana jest z dwóch rodzajów materiałów najnowszej generacji, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Odporny na zarysowania wizjer posiada niezbędne elementy do zamocowania Pinlock’a, a jednym ruchem dłoni możemy wysunąć wewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną. Kask posiada zabezpieczenie przeciwwiatrowe Wind Stop, a za wentylację odpowiadają dwa wloty umieszczone na szczycie oraz w części szczękowej, które mają zapewnić maksymalny komfort. Całość wyścielona jest hipoalergiczną wyściółką z oddychającego materiału, z możliwością wypięcia i wyprania. Kask waży 1450 gramów.

Jak wygląda to w praktyce? 

Kask sprawia wrażenie naprawdę solidnego i dobrze wykonanego. Użyte materiały są przyjazne w dotyku, całkiem wygodnie leży na głowie, choć mamy obawy co do ugniatania się wyściółki. Na praktycznie każdym elemencie producent zadbał o umieszczenie małego i delikatnego logo, co wygląda naprawdę nieźle. Wizjer porusza się bez zacięć, a znalezienie uchwytu do unoszenia szybki jest intuicyjne. Widoczność jest satysfakcjonująca, chociaż poprzez dość wysoki deflektor oddechu, dolna część pola widzenia jest mocno ograniczona. Zestawiając cenę do jakość wygląda to nadspodziewanie dobrze i nie obraziłbym nikogo, porównując kaski SMK do odpowiedników spod skrzydeł LS2 czy Naxa.

– Kask ma naprawdę ciekawe malowanie, ale raczej dla młodych adeptów motocykli, aniżeli jednośladowych podróżników. Pierwsze chwile w nowym hełmie nie należą do najprzyjemniejszych, ale w tym przypadku było nieco inaczej. Jest dobrze dopasowany, ale nie uwiera mnie. Pomimo tego mam cichą nadzieję, że wyściółka dopasuje się jeszcze do kształtu mojej głowy, przez co zyskam na komforcie jazdy, a aerodynamika i system Wind Stop pozwoli mi na podróżowanie bez bólu głowy spowodowanego szumem. Za taką kwotę dostajemy naprawdę fajny kask, ale zweryfikuje go dopiero nasza wspólna przejażdżka. – powiedziała Natalia po pierwszym kontakcie z kaskiem SMK, który będzie użytkować.

Z niecierpliwością czekamy na sprzyjające jeździe na motocyklu okno pogodowe, które pozwoli nam skonfrontować suche fakty, z często wymagającą i niełatwą motocyklową rzeczywistością.

Zachęcamy do zapoznania się ofertą kasków firmy SMK

Kask SMK Stellar Trek – dane techniczne

  • waga – 1450 g,
  • dwa rodzaje skorupy zewnętrznej,
  • system Wind Stop,
  • deflektor oddechu,
  • zapięcie MicroLock,
  • hipoalergiczna wyściółka z możliwością prania,
  • wizjer z filtrem UV,
  • wentylacja kanałowa,
  • cena – około 279 zł.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.