Tuż za granicą polsko-czeską rozpoczyna się znakomity fragment motocyklowej drogi, która wiedzie z Jesenika przez Przełęcz Czerwonogórską do Sumperka. czeka tutaj prawdziwa orgia zakrętów.

Do niedawna droga nr 44 była w fatalnym stanie technicznym. Nie zachęcało to do odwiedzania tego szlaku – cierpiały na tym lokalne atrakcje, restauracje oraz pensjonaty. Kilka lat temu drogę gruntownie zmodernizowano, dzięki czemu stała się ona ulubioną trasą okolicznych motocyklistów.

Najciekawszy odcinek drogi nr 44 biegnie przez Przełęcz Czerwonogórską (Cervenohorske Sedlo) z Jesenika do Sumperku. Rejon ten jest niezmiernie popularny także wśród miłośników sportów zimowych – w okolicy znajdziemy liczne nartostrady, wyciągi i inne typowo zimowe atrakcje. Na drodze przez przełęcz nie brakuje również rowerzystów.

Cervenohorske Sedlo(2)Na odcinku między Jesenikiem a Sumperkiem znajdziesz 11 świetnie wyprofilowanych agrafek z idealną nawierzchnią. Przebieg drogi zachęca do głębokich złożeń, jednak trzeba uważać na piasek i żwir, który w wielu miejscach nanoszony jest przez deszcze i wiatry. Trasy motocyklowe Czechy mają świetne, a ta jest jedną z lepszych.

Cervenohorske Sedlo – informacje

Długość trasy: 48 km
Nawierzchnia: asfalt
Średnie nachylenie: 5,4%
Maksymalna wysokość: 1013 m. npm.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Cervenohorske Sedlo – mapa

Cervenohorske Sedlo – film

Cervenohorske Sedlo – galeria zdjęć

1 KOMENTARZ

  1. Komentarz:
    Witam. Dzisiaj byłem odwiedzić to miejsce. Jest to typowy kurort narciarski ale i dziś w letnie popołudnie nie brakowało turystów pieszych rowerzystów i przede wszystkim motocyklistów którzy prezentowali swoje umiejętności na niezwykłej trasie pełnej dobrze wyprofilowanych agrawek. Ruch był spory pogoda dopisała dobre jedzenie. Polecam! Od granicy w Głuchołazach ok. 30 km a potem widoki ludzie i ich pasję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here