śr, 14 Kwi 2021

Wjeżdża HD Pan America, wjeżdżają też oryginalne, turystyczne akcesoria!

-

Harley-Davidson Pan America 1250 i Pan America 1250 Special to modele stworzone dla odkrywców, motocyklistów poszukujących wolności i przygody – na drodze i w terenie. Aby wzmocnić i spersonalizować to doświadczenie, firmowy dział oryginalnych części i akcesoriów (Harley-Davidson Genuine Motor Parts & Accessories) stworzył gamę systemów bagażowych i innych akcesoriów dla tych modeli.

Każdy z tych produktów został zaprojektowany tak, aby stanowić integralną część motocykla, być dobrze dopasowanym i funkcjonalnym. Każdy z nich został sprawdzony pod kątem spełniania standardów Harley-Davidson w zakresie trwałości i jakości.

Akcesoria do przewozu bagażu dla modeli Pan America 1250 i Pan America 1250 Special

 

Harley-Davidson oferuje oryginalną torbę na zbiornik (tank bag) oraz trzy różne systemy bagażowe – Sport, Aluminium i Adventure. Wszystkie zostały zaprojektowane specjalnie dla motocykli Pan America 1250 i Pan America 1250 Special, pod kątem rodzaju turystyki i preferencji do rodzaju i stylu jazdy. Kufry i sakwy boczne są sprzedawane razem jako zestaw, natomiast kufer centralny oddzielnie.

HD

Kufry i sakwy są wodoodporne. Ładowność bagażu wynosi ok. 10 kg dla każdego kufra/sakwy lub 30 kg łącznie, dla każdego typu systemu bagażowego.

HD

Kufry centralne zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć ładowność bez pogorszenia właściwości jezdnych i prowadzenia oraz konieczności ograniczania prędkości.

Zestaw Sport

Ten zestaw bagażowy został zaprojektowany głównie do użytku na drogach przez motocyklistów, którzy potrzebują przestrzeni bagażowej, lecz cenią sobie również minimalistyczny wygląd bagażu po jego zdjęciu. System ten obejmuje kufry boczne oraz kufer centralny uformowane z wytrzymałego kompozytowego tworzywa sztucznego, które ma jednolitą estetykę i prezentuje się elegancko na motocyklu.

Kufry można łatwo odpinać i zakładać, a każdy z nich posiada zintegrowany uchwyt umożliwiający przenoszenie po zdjęciu z motocykla.

Mocowania kufrów bocznych są wbudowane w motocykl, więc po ich zdjęciu nie pozostaje żaden dodatkowy osprzęt, który mógłby zaburzać stylistykę maszyny.

Kufer centralny wymaga zainstalowania stelaża (sprzedawany osobno). Mocowanie kufra centralnego jest zaprojektowane tak, aby chronić jego zawartość przed wstrząsami.
Uszczelka w pokrywie zapewnia wodoszczelność każdego kufra.

 

Pojemność przestrzeni bagażowej: Prawy kufer ma pojemność 36 litrów, lewy 40 litrów, a centralny 40 litrów. Zintegrowane wykładziny są dostępne jako dodatkowe wyposażenie.

Zestaw Aluminum

HD

Te wytrzymałe kufry aluminiowe zostały stworzone we współpracy z SW-MOTECH i zaprojektowane tak, aby chronić zawartość i przetrwać najbardziej ekstremalne przygody. Każdy element został zaprojektowany i przetestowany z motocyklem, aby zapewnić fabryczną jakość dopasowania, trwałość i niezawodność, bez negatywnego wpływu na prowadzenie motocykla lub kąt pochylenia maszyny. Kufry oferowane są w wykończeniu czarnym lub srebrnym anodyzowanym.

Spawana konstrukcja jest mocna i wodoszczelna. Kufry i uchwyty zostały zaprojektowane tak, aby przejść rygorystyczne testy przewracania; mogą być wgniecione, lecz pozostaną funkcjonalne.

System posiada sześć zamków, zamykanych tym samym kluczykiem; do zamykania każdego kufra i do ich blokowania na motocyklu. Kufry posiadają zintegrowane uchwyty i zaczepy, zatrzaski oraz odporne na korozję zawiasy ze stali nierdzewnej. Pokrywy są zdejmowane i wymienne. Uszczelka w pokrywie zapewnia wodoszczelność każdego kufra.
Kufry boczne mocuje się do specjalnego stelaża (sprzedawanego oddzielnie), dzięki czemu można je zakładać i zdejmować. Kufer centralny wymaga zainstalowania dodatkowego stelaża (sprzedawany osobno). Pojemność przestrzeni bagażowej: Prawy kufer ma pojemność 37 litrów, lewy 45 litrów, a kufer centralny 38 litrów.

Zestaw Adventure

Miękkie sakwy i torba na tył zostały storzone z myślą o jeździe terenowej, specjalnie dla motocyklistów. Są trwałe i wodoodporne, zaprojektowane tak, aby przyjąć cios i walczyć dalej. Rozwijane zamknięcie i liczne pasy umożliwiają ciasne zamocowanie ładunku oraz dopasowanie pojemności przestrzeni ładunkowej. Torby mają odblaskowe wstawki, aby zwiększyć ich widoczność w warunkach słabego oświetlenia. Posiadają również uniwersalne paski mocujące. Sakwy boczne są sprzedawane jako komplet.

Zewnętrzne kieszenie mają wodoodporne zamki błyskawiczne. Miękkie sakwy wykorzystują te same stelaże do mocowania, co kufry aluminiowe, więc można posiadać oba zestawy i używać je wymiennie.

Torbę na tył mocuje się do stelaża kufra centralnego (sprzedawany osobno) za siodłem lub na siedzeniu pasażera, jeśli jest zamontowany kufer centralny.
Pojemność przestrzeni bagażowej: Prawa torba ma pojemność 30 litrów, lewa 30 litrów, a górna 40 litrów.

Torba na zbiornik

Zaprojektowana specjalnie dla modeli Pan America 1250 i Pan America 1250 Special. Spód tej torby jest ukształtowany tak, aby przylegał do plastikowej osłony na zbiorniku paliwa, zapewniając pewne, fabryczne dopasowanie.

Górna kieszeń posiada okienko z tworzywa czułego na dotyk, co umożliwia korzystanie z urządzenia mobilnego przechowywanego wewnątrz. Do torby dołączona jest wodoodporna folia przeciwdeszczowa, która posiada takie samo okienko z tworzywa czułego na dotyk.
Wnętrze torby jest w kolorze pomarańczowym, co poprawia widoczność zawartości.
Kieszonki i przegródki wewnątrz pomagają uporządkować zawartość. Pod kieszenią na urządzenie mobilne znajduje się kieszeń przeznaczona do przechowywania dodatkowej baterii (np. powerbank), wyposażona w gniazdo kabla ładującego. Torba posiada rączkę do przenoszenia. Pasek zabezpieczający torbę można schować pod przednią częścią siedzenia motocykla, gdy torba nie jest używana. Pojemność torby wynosi 8 litrów i można w niej przewozić bagaż ważący do 2,25 kg.

Dodatkowe najważniejsze akcesoria do modeli Pan America

Siodło Reach Solo: Zmienia pozycję siedzenia motocyklisty i pasuje do stylu oryginalnego wyposażenia. Obniża wysokość siedzenia o jeden cal, ułatwiając użytkowanie motocyklistom niższego wzrostu, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. To siodło pomaga motocykliście pewnie postawić stopy na nawierzchni po zatrzymaniu. Posiada funkcję regulacji w dwóch pozycjach oraz zapewnia dostęp do schowka na narzędzia pod siedzeniem.

Siodło Tallboy® Solo: Umożliwia zmianę ułożenia bioder, kolan i kostek w celu zapewnienia komfortu, zwłaszcza na dłuższych dystansach, a także poprawia pozycję do jazdy w przypadku osób o wysokim wzroście. Jego konstrukcja zapewnia funkcję regulacji w dwóch pozycjach oraz dostęp do schowka na narzędzia pod siedzeniem. Zmienia ono tylko pozycję siedzenia motocyklisty i pasuje do stylu oryginalnego wyposażenia.

Wyższe wsporniki kierownicy – czarne: Dzięki temu wspornikowi manetki kierownicy są przesunięte w górę i w tył o dwa cale w porównaniu do standardowych. Zapewnia to lepszy chwyt w pozycji siedzącej dla niektórych motocyklistów, a także może poprawić kontrolę i komfort podczas jazdy w pozycji stojącej. Wsporniki nie wymagają wymiany oryginalnych kabli i linek.

Podpórka centralna: Podpórka (standardowe wyposażenie modelu Pan America 1250 Special) utrzymuje zaparkowany motocykl w pozycji pionowej. Dzięki temu zaparkowany motocykl zajmuje mniej miejsca, niż gdyby opierał się na podpórce bocznej, co jest zaletą, gdy w garażu jest mało miejsca. Podpórka centralna podnosi również tylne koło z ziemi, aby ułatwić konserwację i wymianę opon. Podpórka jest wstępnie zmontowana ze sprężynami, aby ułatwić jej montaż.

Kolekcja 80GRIT – czarne lub „surowe” wykończenie: Podnóżki kierowcy i pasażera oraz dźwignia zmiany biegów dla modeli Pan America™ 1250 i Pan America™ 1250 Special. Wykonane są z lekkiego aluminium i posiadają „zębate” krawędzie, które trzymają podeszwę buta, zapewniając dodatkową przyczepność.

Tłumik Screamin’ Eagle Street Cannon: Tłumik składa się z tytanowej obudowy, nakładki końcowej z włókna węglowego i rury ze stali nierdzewnej. Jest bardzo trwały i waży o 42 procent mniej niż oryginalne wyposażenie obu modeli Pan America. Głębokie i sportowe brzmienie wydechu jest poruszające, ale nie ekstremalne. Zaprojektowano go specjalnie dla tego motocykla, co ułatwia montaż.

Filtr powietrza Screamin’ Eagle High Flow: Ten zmywalny i nadający się do wielokrotnego użytku wydajny filtr powietrza jest wyposażony w specjalny wkład filtracyjny przeznaczony do jazdy off-road. Aby usunąć z filtra kilometry zebranego kurzu, brudu i pozostałości, wystarczy go umyć, wysuszyć i ponownie naoliwić, aby używać go ponownie w kolejnych podróżach. Fabrycznie zaprojektowany jako zamiennik i ulepszenie oryginalnego filtra powietrza, zapewnia o 9 procent większy przepływ powietrza do silnika, pozwalając mu głębiej oddychać w prawie wszystkich warunkach jazdy.

Amortyzator skrętu: Amortyzator układu kierowniczego (standardowe wyposażenie modelu Pan America™ 1250 Special) zwiększa dynamikę jazdy w terenie i zapewnia kierowcy pewniejsze prowadzenie w trudnych sytuacjach.

Opony Michelin® Anakee Wild Off-Road (przód i tył): Te opony z terenowym wzorem bieżnika (przód 120/70R19; tył 170/60R17) zapewniają przyczepność w terenie i mają odważny profil stylistyczny. Opony te mogą być montowane na oryginalnych odlewanych felgach aluminiowych lub opcjonalnych felgach szprychowych. Uwaga: Przy montażu opon wymagana jest aktualizacja Digital Tech przez autoryzowanego dealera Harley-Davidson.

Koła szprychowe (przód i tył): Koła (fabrycznie instalowana opcja dla modelu Pan America 1250 Special) posiadają szprychy ze stali nierdzewnej zaplatane przez aluminiową obręcz koła poza kołnierzem opony. Konstrukcja pozwala na zastosowanie opony bezdętkowej i systemu monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS), co dodatkowo eliminuje ciężar dętki wymaganej w tradycyjnych kołach szprychowych i umożliwia naprawę szprych w terenie bez zdejmowania koła czy opony. Koła te podkreślają zdecydowany i bezkompromisowy charakter motocykla.

Gmole: Wykonane z rur stalowych (standardowe wyposażenie modelu Pan America™ 1250 Special) chronią chłodnicę i inne elementy motocykla przed uszkodzeniami podczas jazdy off-road oraz w przypadku przewrócenia maszyny. Nadają one również motocyklowi surowy wygląd.

Osłona chłodnicy: Siatkowa osłona mocowana z przodu chłodnicy, aby zapewnić dodatkową ochronę przed małymi kamieniami i innymi odłamkami podczas jazdy w terenie. Osłona chłodnicy nadaje również motocyklowi nieco bardziej surowego wyglądu. Fabrycznie zintegrowana konstrukcja zapewnia doskonałe dopasowanie i łatwy montaż.

Osłona silnika: Akcesoryjna osłona dolna zastępująca osłonę z oryginalnego wyposażenia, zapewnia dodatkową ochronę przed latającymi kamieniami oraz uderzeniami podczas jazdy terenowej. Obejmuje ona większą część spodu motocykla i jest wykonana z cięższego materiału aluminiowego, niż oryginalna osłona.

Osłona reflektora: Siatkowa osłona reflektora ma za zadanie chronić go przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kamienie i inne odłamki oraz podkreśla surowy wygląd. Fabrycznie zintegrowana konstrukcja osłony zapewnia dodatkową ochronę podczas jazdy off-road.

Wkładka osłony wydechu Screamin’ Eagle®: Lekka osłona wydechu wykonana z włókna węglowego pomaga utrzymywać ciepło z dala od nogi kierowcy, jednocześnie wspomagając przepływ powietrza pomiędzy kolektorem wydechowym a wkładką. Odblaskowy materiał osłony termicznej jest przymocowany do tylnej części wkładki, którą montuje się na oryginalnej osłonie wydechu w obu modelach Pan America.

Przednia szyba: Szyby przednie Adventure oferują fabrycznie zintegrowane wzornictwo i jakość, z zachowaniem charakterystycznego stylu i funkcji mechanizmu regulacji wysokości. Wybierz wysokość przedniej szyby, która pasuje do Twojej postury, aby zwiększyć komfort lub zapewnić dodatkową ochronę.

Szyba Adventure 11 cali, przyciemniona lub przezroczysta. Ta szyba jest około 4,5 cala niższa od oryginalnej szyby i pozwala większości motocyklistom patrzeć ponad nią na trasę.
Szyba Adventure 18 cali, przezroczysta. Szyba jest o około 2,5 cala wyższa od oryginalnej, co zapewnia dodatkową ochronę przed wiatrem, deszczem i odłamkami na drodze.

Zestaw pomocniczych świateł przednich LED: Pomocnicze światła przednie LED zapewniają funkcjonalność klasy premium. Montowane jako para – każde światło w jednej obudowie posiada trzy funkcje: światła przeciwmgielne, światła drogowe i światła terenowe (nie do stosowania w ruchu drogowym). Fabrycznie zintegrowana konstrukcja sprawia, że są one łatwe w montażu i zapewniają doskonałe dopasowanie i wygląd.

Podgrzewane manetki: Uzyskaj większy komfort i kontrolę dzięki podgrzewanym manetkom kierownicy. Ustawienia ciepła są kontrolowane za pomocą opornika wykonanego w standardzie dla sprzętu wojskowego i wykorzystują termostat do automatycznego monitorowania i regulacji mocy cieplnej w zależności od temperatury otoczenia. Element grzejny nawinięty wewnątrz manetek zapewnia stałe i równomierne ogrzewanie. Manetki są wykonane z czarnej karbowanej gumy z głębokimi rowkami, co zapewnia kierowcy doskonały chwyt, komfort i pewne prowadzenie w większości warunków. Wybierz wysokie, średnie lub niskie ustawienie grzania, używając dedykowanego przycisku w przełącznikach po lewej stronie kierownicy. Wybrane ustawienie grzania jest sygnalizowane ikoną na kolorowym ekranie wyświetlacza. Manetki utrzymują stałą temperaturę niezależnie od zmian temperatury zewnętrznej; lewa i prawa manetka są regulowane termostatycznie niezależnie od siebie, co zapewnia równomierną moc grzewczą. Włączane/wyłączane razem z zapłonem, aby uniknąć rozładowywania akumulatora motocykla. (dostępne tylko dla modelu Pan America™ 1250 Special).

Osłony boczne na zbiornik (tank pady): Te samoprzylepne podkładki z czarnej gumy posiadają stożkowe wypukłości, które uzupełniają stylistykę siodła modelu Pan America oraz zapewniają pewniejsze trzymanie i wygodę. Dwuczęściowy zestaw oferuje ochronę powierzchni, na których nogi kierowcy i dodatkowy sprzęt stykają się ze zbiornikiem paliwa.

Dowiedz się więcej o motocyklach Harley-Davidson® Pan America 1250 i Pan America 1250 Special na www.harley-davidson.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Zakup całkiem(nie)kontrolowany, czyli wiosną 2021 kupujemy motocykl używany [felieton]

Pomimo zauważalnie rosnących cen, nie maleje wiosenny popyt na motocykle używane. To raczej normalne zjawisko, z którym mamy zazwyczaj do czynienia, gdy pojawią się...

Zlot motocyklowy na Jasnej Górze – wyraz wiary, buntu czy totalna głupota? [felieton, komentarz]

W niedzielę 11 kwietnia 2021, pomimo nadal męczącej nas pandemii, która zbiera swoje koszmarne żniwo, do Częstochowy zjechały tysiące motocyklistów. Powody każdy miał zapewne...

Odpalanie polskiego Sokoła 1000 – biały kruk rodzimej produkcji [VIDEO]

Ten motocykl polskiej produkcji jest dziś bez wątpienia białym krukiem na rynku jednośladów i nie dziwi fakt, że każdy egzemplarz, który jeździ, czy nawet...

Po 20 latach czeka nas podwyżka mandatów – wzrost kar za wykroczenia na drodze i zmiana z ubezpieczeniem OC

Nic nie trwa wiecznie, a więc stało się! Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz resort infrastruktury, finalizują prace nad podwyższeniem kar za wykroczenia drogowe...

Rekwirowanie pojazdów za rażące łamanie prawa – Porsche zostanie zlicytowane – tak działa nowe prawo w Danii

Raptem kilka dni temu informowałem was o nowych przepisach, które dotyczyły zarekwirowania pojazdu kierowcy, który dopuścił się rażącego złamania przepisów ruchu drogowego. Zasady te...