Francuski koncern, to nie tylko potentat na rynku samochodowym. To również jedna z najstarszych marek motocyklowych, choć w ostatnim okresie kojarzona głównie ze skuterami.

Po dwóch latach od prezentacji motocykli koncepcyjnych P2X, francuzi informują o skierowaniu ich do produkcji seryjnej. Motocykle w wersji cafe-racer oraz roadster, napędzane są silnikami o pojemności 300 cm3. Przewiduje się, że jednostka pochodzić będzie od motocykla Mahindra Mojo. Powodem tych spekulacji jest fakt, że to właśnie indyjska Mahindra jest właścicielem firmy Peugeot Motorcycle.

Adaptacja silnika pozwoliłaby znacząco obniżyć koszty wdrożenia tych jednośladów do produkcji. Jednostka napędowa Moji, przy pojemności 294,7 cm3, generuje moc około 27 KM oraz moment obrotowy równy 30 Nm.

Dwuosobowy bobber – nowa Jawa Perak

Obie wersje P2X wyposażone są w widelce USD, reflektory LED, hamulce tarczowe z przodu i z tyłu – to wszystko, co na razie wiadomo.

Peugeot P2X Concept motocykl miejski na kategorię A2

Producent zapowiedział ponadto, że w latach 2021 – 2023 przedstawi siedem nowych modeli motocykli i skuterów, z silnikami o pojemności od 125 do 500 cm3. Jednoślady w pierwszej kolejności trafią na rynki azjatyckie, a dopiero później do Europy.

Peugeot P2X Concept motocykl miejski na kategorię A2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.