CFMoto to chiński koncern założony w 1989 roku. Choć w naszym kraju kojarzony jest głównie z quadami, to jednak w swojej ofercie posiada również nowoczesne motocykle. I to zarówno małych, średnich, jak dużych pojemności. Poznajcie nowego, dużego turystyka CFMoto 1250 TR-G!

Jednoślady CFMoto skutecznie walczą ze stereotypem chińskiego motocykla jako maszyny małej pojemności, o marketowej jakości i równie marnym designie. Model 1250 TR-G, to cywilna wersja motocykla, który od maja 2020 roku stanowi wyposażenie chińskiej policji.

Prezentacja odbyła się na trwających jeszcze targach China International Motorcycle Exhibition (CIMAMotor). Przedstawiciele CFMoto poinformowali, że ten duży turystyk trafi w pierwszej połowie 2021 roku do sprzedaży – najpierw na rynek krajowy, a później do pozostałej części świata, w tym i Europy.

Ambicją CFMoto jest, aby ich motocykle stały się z czasem konkurencją dla takich potentatów, jak chociażby BMW.

Jak i czym 1250TR-G chce walczyć z bawarskim koncernem? Sercem motocykla w wersji policyjnej jest dwucylindrowa V-ka, będąca zmodyfikowaną wersją silnika napędzającego KTM 1290 Adventure. Zmniejszono nieznacznie pojemność skokową do 1278 cm3, moc obniżono do 140 KM, moment obrotowy wynosi 120 Nm. Oba koncerny ściśle ze sobą współpracują, dlatego też nie dziwi wybór tej konkretnej jednostki napędowej. Silnik w takiej wersji najprawdopodobniej będzie montowany również w cywilnej wersji 1250 TR-G.

CF MOTO 1250TR G chiński motocykl turystyczny adventure szosowy

Chińczycy postawili na nowoczesne rozwiązania, zgodne ze światowymi trendami, w tym również na podzespoły pochodzące od renomowanych firm. Nie dziwi więc wyświetlacz TFT 12,3 cala, głośniki JBL, zawieszenie USD z hamulcami BREMBO, światła LED, elektronicznie sterowana przednia szyba, cztery tryby jazdy, podgrzewane manetki i kanapa.

CF MOTO 1250TR G chiński motocykl turystyczny adventure szosowy 4

CFMoto 1250 TR-G, to największy turystyk, jaki do tej pory powstał w Chinach. Czy rzeczywiście będzie w stanie skutecznie konkurować z BMW, Hondami, czy KTM? Nowy motocykl pokazuje, że producent bardzo poważnie traktuje to wyzwanie. Dużą rolę odegra na pewno cena, która na razie nie jest jeszcze znana.

Zongshen Cyclone RE3 – piękny klasyczny angielski cafe racer z… Chin? [video, dane techniczne, opis]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.