Firma, znana głównie z produkcji dużych maszyn klasy adventure, zapowiada wprowadzenie do 2022 roku kolejnego modelu. Razem z KTM 390 ma stanowić on propozycję dla mniej zasobnych użytkowników oraz dla tych ceniących sobie poręczność jednośladów.

  • Sercem motocykla ma być silnik o pojemności 490 cm3
  • Będzie to jedna z mocniejszych pięćsetek w tej klasie i ma osiągać moc około 60 KM
  • Producent przewiduje zbudowanie zdławionej wersji, spełniającej wymogi kategorii A2

Nowy model, który prawdopodobnie otrzyma oznaczenie KTM 490 Adventure jest rozwijany w ośrodku badawczo – rozwojowym firmy Bajaj w Pune w zachodnich Indiach.

Oprócz małego, turystycznego enduro, zostanie również wprowadzony do produkcji Duke, oparty o tę samą jednostkę napędową. Zapowiedź taka padła z ust Stefana Pierera – dyrektora generalnego firmy Pierer Mobility, która wraz z indyjskim Bajajem jest właścicielem pomarańczowych.

Co nowego w nowym KTM-ie 490 ADV?

Z informacji, które trafiły do prasy, wynika, że jednostka napędowa jest opracowywana od podstaw. Na razie wiadomo o niej niewiele. Będzie to dwucylindrowiec o pojemności 490 cm3. Nie została jeszcze podjęta decyzja o miejscu jej produkcji. Być może będzie to jedna z fabryk chińskiego koncernu CFMoto, również współpracującego z KTM. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że Austriacy bardzo poważnie traktują chłonny, chiński rynek.

Stefan Pierer ujawnił również, że platforma, na której będą zbudowane nowe 490-tki, ma być również wykorzystana przez Husqvarnę.

Wszystko przez COVID?

Jednym z argumentów, które przeważyły za dalszym rozwojem małych adventure jest fakt, że coraz więcej osób poszukuje taniego środka transportu. Nie tylko do turystyki, ale przede wszystkim do codziennych dojazdów. Użytkownicy motocykli chcą w ten sposób uniezależnić się od publicznych środków transportu, w których istnieje większa możliwość zarażenia się wirusem…

Nie jest ważny powód, ważne jest, że odpowiedzią jest moto! Trzymamy kciuki za nowy model KATA!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.