BMW R 1300 GS Adventure – król turystyki motocyklowej, w nowych szatach [dane techniczne, opis]

-

Nowa wersja dużego GS-a w końcu ujrzała światło dzienne. Silnikowo jest tożsama z dotychczasowym 1300. Zmiany objęły przede wszystkim wyposażenie elektroniczne.

Wygrała moc! Oto zwycięzcy naszego porównania „9 metod na turystyka”

Powiększono również zbiornik paliwa. To właśnie on pozwala na szybką identyfikację nowej wersji. W Adventure ma pojemność aż trzydziestu litrów i wraz z dodatkowymi owiewkami, nadaje mu nieco kanciasty wygląd. Względy estetyczne w GS-ach, to jednak sprawa drugorzędna. Mają być przede wszystkim praktyczne i wyposażone we wszelkie gadżety i udogodnienia, dzięki którym pochłanianie dziennie setek kilometrów nie jest żadnym wyzwaniem.

BMW R 1300 GS Adventure – król turystyki motocyklowej, w nowych szatach [dane techniczne, opis]

Na bogato

Konstruktorzy nie poprzestali więc na zwiększeniu pojemności zbiornika paliwa. Nowy GS posiada jeszcze więcej elektroniki i wyposażenia. W Adventure standardowo montowane są między innymi podgrzewane manetki oraz dodatkowe reflektory. Jest również system MSR, czuwający nad momentem hamującym silnika, dynamiczna kontrola trakcji (DTC), dynamiczny tempomat (DCC) z funkcją hamowania i asystent ruszania pod górę. Chyba największą innowacją jest jednak opcjonalny system ASA (Automated Shift Assistant), czyli asystent zmiany biegów oferujący tryb manualny oraz automatyczną zmianę biegów. Również opcjonalna jest dynamiczna regulacja zawieszenia (DSA), podgrzewanie kanapy, a także system ACC – czyli aktywny tempomat z funkcją ostrzegania o zmianie pasa, kolizją – również z tylnej półsfery.

BMW R 1300 GS Adventure – król turystyki motocyklowej, w nowych szatach [dane techniczne, opis]

Prócz wersji podstawowej motocykl będzie dostępny w trzech dodatkowych wersjach: Trophy – zoptymalizowanej pod kątem wypraw off-roadowych, Triple Black – wyposażony między innymi w trzy aluminiowe kufry oraz wariant Option 719 Karakorum. Cena motocykla zaczyna się od 105 740 zł.

Krzysztof Brysiak
Krzysztof Brysiak
Pasją motocyklową zarażony od dziecka, kiedy to wyobraźnię rozpalała Cezet 350 sąsiada. Zwolennik spokojnej jazdy, lubiący zachwycać się mijanymi widokami. Miłośnik prostych, klasycznych maszyn, potrafiący zachwycić się również nowoczesnym designem, w szczególności włoskim. Lubi przede wszystkim wyprawy w małym, kilkuosobowym gronie oraz samotne ucieczki od cywilizacji, hałasu i zgiełku. Dlatego też chętnie odkrywa wschodnie tereny Polski. W podróży nie rozstaje się z aparatem, bo fotografia to jego drugie hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY