Chociaż w tym roku impreza BMW Motorrad Days nie odbyła się ze znanego wszystkim powodu, to przyszłoroczna edycja odbędzie się w zmienionym po 18 edycjach miejscu. Z górskiego Garmisch-Partenkirchen przeniesiona została do stolicy naszych zachodnich sąsiadów – Berlina.

Pomimo tego, że historia BMW Motorrad Days kojarzona jest z malowniczymi i górskimi krajobrazami otaczającymi Ga-Pa, to niestety musi ona uznać wyższość stolicy, w której od niemal 50 lat produkowane są motocykle marki BMW. To właśnie mylne kojarzenie fabryki z Bawarią, a dodatkowo odwołana edycja za sprawą COVID-19 była zapalnikiem, dzięki któremu zmiana lokalizacji mogła odbyć się bez problemów.

Przeniesienie zlotu do stolicy ma odświeżyć jego formułę, a jednocześnie bliskość fabryki ma pozwolić na zapewnienie nowych atrakcji odwiedzającym. Jak informuje BMW, miejskie otoczenie będzie idealne do zaprezentowania możliwości nowych, elektrycznych jednośladów. Potwierdza to ostatnie doniesienia, że niemiecka marka ma zamiar rozwijać się w sferze elektromobilności.

BMW wprowadza 11 patentów na nowe motocykle elektryczne

Dokładna data BMW Motorrad Days 2021 nie została jeszcze podana, ale zapewne termin imprezy będzie podobny jak dotychczas – początek lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.