Mulholland Highway w Santa Monica to dla amerykańskich motocyklistów miejsce kultowe. Fanów ostrych zakrętów nie zrażają nawet liczne niezwykle groźne wypadki, publikowane często na YouTube. 

Autostrada Mulholland jest niezwykłą wstęgą asfaltu, gdzie każdy czerpiący radość z jazdy motocyklista znajdzie coś dla siebie. Droga ta wije się przez góry Santa Monica w USA ukazując nam piękne widoki na leżące w dole Los Angeles.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Amatorzy krętych ścieżek i prędkości najwięcej frajdy znajdą na odcinku zwanym The Snake (Wąż), który rozsławił Steve McQueen szlifując tutaj swoją technikę jazdy w latach 60. Od tego czasu popularność The Snake rośnie, nawet pomimo nieustannych kontroli prędkości a czasami nawet całkowitego zamykania drogi dla ruchu.

Snake (2)

Jednym z ciekawszych punktów jest kończący trasę Edwards Corner – zakręt pod kątem 180 stopni. W każdy weekend roi się tam od widzów czekających na widowiskowe upadki. Jedne z najciekawszych filmów znaleźć można u RnickeyMouse. Blisko setka jego filmów pokazuje błędy, jakie popełniają motocykliści pokonując Edwards Corner. Jak na ironię odcinek ten jest całkiem prosty do pokonania, trzeba mieć tylko trochę oleju w głowie.

Snake (6)To co na pewno jest godne pochwały to współpraca widzów i motocyklistów, którzy pomagają sobie nawzajem ściągając motocykle z drogi, pomagając wyjść z rowów, a nawet sprzątając brud i kurz w celu uniknięcia kolejnej katastrofy.

Snake (3)

Mulholland Highway jest doskonałą trasą do szlifowania własnych umiejętności, szczególnie dla tych, którzy lubią uczyć się na własnych błędach. Za szybkie uważa się pokonanie The Snake w czasie 2 min. i 15 s. – trzeba wtedy nieźle odkręcać manetkę, ale przecież oto właśnie chodzi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.