Scrooser. Ciekawy miks hulajnogi, skutera i dziecięcej zabawy [CIEKAWOSTKI]

-

Oto Scrooser – koncepcyjny elektryczny jednoślad pomysłu niemieckich inżynierów. Zakręcony miks skutera, hulajnogi i świeżego, prostego designu to znakomity sposób na poruszanie się w zatłoczonych metropoliach.

Grube opony Scroosera pozwalają zachować równowagę nawet podczas postoju, choć konstruktorzy przewidzieli także boczną podstawkę. Uruchamianie przy pomocy kluczyka oraz specjalna linka dokująca pomogą zabezpieczyć Scroosera przed amatorami cudzej własności.  Napęd oparto na wbudowanym w tylne koło silniku elektrycznym o mocy 1kW, który odzyskuje energię podczas hamowania. Do zatrzymania pojazdu wykorzystano przedni hamulec tarczowy.

Ciekawą funkcją Scroosera jest impulsowe sterowanie napędem, czyli możliwość automatycznego odłączania go wtedy, gdy nie jest używany: podczas jazdy z górki, odpychania się nogą lub postoju. Pozwala to wykorzystać moc niewielkiego silnika do maksimum.

Scrooser może zabrać na pokład kierowcę o wadze 125 kg i 28 kg bagażu. Maksymalna prędkość to 25 km/h zaś zasięg wynosi 35 km lub 55 w trybie impulsowym. Ładowanie baterii zajmuje od 1, 5 do 3 godzin, w zależności od źródła ładowania. W wyposażeniu standardowym znajdziemy także przednie i tylne dzienne światła LED.

Pomysłodawcy zbierają fundusze na produkcję Scroosera za pośrednictwem platformy Kickstarter. Choć w tej chwili cenę jednośladu określono na 3 030 euro (12 700 zł), przyznajemy tej elektro-moto-hulajnodze order uśmiechu za znakomity pomysł.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY