Royal Enfield zwiększa produkcję i otwiera w Indiach nową fabrykę motocykli

-

Indyjski Royal Enfield otworzył nową, największą z dotychczasowych fabrykę motocykli niedaleko miasta Chennai. Jest to rezultat gwałtownego wzrostu zainteresowania tą marką w ostatnich dwóch latach.

Nowy obiekt został wybudowany w ciągu zaledwie 11 miesięcy za kwotę 37 milionów dolarów (120 mln zł). Zajmuje powierzchnię ponad 200 000 metrów kwadratowych i jest tym samym pięć razy większy od dotychczasowej fabryki indyjskiego producenta zlokalizowanej niedaleko nowego zakładu.

Royal Enfield produkuje obecnie około 150 000 sztuk motocykli rocznie. Dzięki powstaniu nowej fabryki moce produkcyjne mają wzrosnąć do 250 000 sztuk, a czas oczekiwania na zamówiony motocykl ma skrócić się z 8 miesięcy do pół roku.  Indyjski producent zapowiada też całkiem nowe modele, które pojawią się na rynku jeszcze w tym roku.

Nowy zakład produkcyjny to dobra wiadomość także dla europejskich klientów marki Royal Enfield, bowiem duża część produkcji jest eksportowana na Stary Kontynent.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY