Ten custom nosi imię dumnej włoskiej marki sportowych motocykli Laverda. Ta marka znana jest każdemu miłośnikowi włoskich motocykli. To co zrobiła firma Custom Wolf jest naprawdę wspaniałe. 

W 1949 roku w miejscowości Vicenza, Francesco Laverda rozpoczął produkcję sportowych maszyn, które w krótkim czasie stały się synonimem sportowego stylu i mocy. Bezpośrednim konkurentem Laverdy była firma Moto Guzzi, a los złączył ich w końcu pod skrzydłami Aprilii, a następnie Piaggio.

Prezentowany custom to rodzaj hołdu złożonego włoskiemu producentowi przez niemieckiego tunera, firmę Custom Wolf. Podczas prac nad tym unikalnym jednośladem wykorzystano części z kilku włoskich motocykli – Benelli, MV Agusta i Ducati. Oryginalny silnik Laverdy o pojemności 1172 cm3 został starannie oczyszczony ze zbędnych elementów, wypolerowany i polakierowany, dzięki czemu zyskał olśniewający blask.

Rama jest własną konstrukcja niemieckiego tunera, amortyzator pochodzi z Ducati a tylny wahacz z Benelli TNT 1130. Przedni widelec pożyczono od MV Agusty F4.

Tunerzy z Custom Wolf wykonali we własnym zakresie filtr powietrza, siodło, owiewki i reflektor przedni. Mimo tak ogromnej ingerencji niemieckich projektantów, udało się zachować niepowtarzalny włoski styl motocykli Laverdy. Świetna robota.

—–

Ruszył Sklep Motovoyagera! Zobacz co mamy dla Ciebie.

—–

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.