Polacy kupują coraz więcej motocykli. Za nami rekordowy listopad

-

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego podał kolejne dane dotyczące sprzedaży nowych motocykli i motorowerów, tym razem za listopad 2023 roku. Miesiąc ten okazał się rekordowy – sprzedano najwięcej jednośladów od czasu, gdy PZPM tworzy podobne raporty, a więc od 2005 roku. Swoich właścicieli znalazło w listopadzie ponad 1600 nowych pojazdów.

Listopad to miesiąc, w którym może i nie jeździmy już zbyt intensywnie, bo często pogoda nie pozwala, za to chętnie korzystamy z licznych wyprzedaży. To znakomity okres dla tych, którzy mają już upatrzony konkretny model i chcą go kupić na jak najkorzystniejszych warunkach, by móc się cieszyć jazdą od początku kolejnego sezonu. Nic dziwnego, że późną jesienią ruch w salonach motocyklowych jest bardzo duży.

Najlepszy wzór umowy kupna-sprzedaży motocykla do pobrania. Zabezpieczenie przed nieuczciwym sprzedawcą

W listopadzie sprzedano 1126 sztuk nowych motocykli, czyli o 190 więcej niż rok wcześniej. Oznacza to wzrost o konkretne 20,3%. Od początku 2023 roku zarejestrowano ogółem 26 803 motocykle, czyli o 3693 więcej (+16%) niż w ubiegłym roku. Jeśli chodzi o motorowery, mamy kontynuację trendu spadkowego. W listopadzie sprzedano ich 482 sztuki, czyli mniej o 80 (-14%) niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. W ujęciu rocznym spadek nie jest aż tak drastyczny. Od stycznia 2023 zarejestrowano 10 579 nowych motorowerów, czyli o 3,6% mniej niż w 2022 roku. Pojazdom tej klasy niezmiennie szkodzą drogie i czasochłonne kursy na prawo jazdy kat. AM oraz rynkowa alternatywa w postaci rowerów elektrycznych. 

Polacy kupują coraz więcej motocykli. Za nami rekordowy listopad

Ranking sprzedaży w podziale na poszczególnych producentów pozostaje niezmienny. Na pierwszym miejscu utrzymała się Honda, która od stycznia sprzedała 5630 motocykli. Drugie miejsce ma Yamaha (3012 sprzedanych sztuk), a trzecie BMW – 2746 sztuk. 

Mocno trzyma się również rynek pojazdów używanych. W listopadzie zarejestrowano 3688 sprowadzonych motocykli (wzrost o 19,1%) oraz 648 motorowerów (mniej o 13,7%). Ogółem od początku 2023 roku zarejestrowano 63 480 używanych motocykli (+10,6%) oraz 12 257 motorowerów (+6,9%). 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY