Nowy Harley Davidson Sportster, przeznaczony na rynek indyjski będzie wyposażony w silnik 500ccm, oczywiście w układzie V-Twin. Dzięki wykorzystaniu lokalnych komponentów będzie tańszy – ma kosztować między 5,5 i 7,3 tys USD (17-23 tys. zł). 

Gdy Harley-Davidson po raz pierwszy wchodził na rynek indyjski, zdecydował się sprzedawać tam  istniejące już modele, składane w miejscowej montowni. Na indyjskim rynku, na którym przeważają motocykle o pojemności silnika poniżej 200 ccm, sprzedaż szła jednak opornie. Najmniejszym modelem Harleya jest przecież Sportster z gigantyczną jak na tamtejsze warunki pojemnością 883 ccm. Dlatego zdecydowano się rozpocząć produkcję oddzielnego modelu przeznaczonego wyłącznie na rynek indyjski.

Nowa “pięćsetka” Harleya ma z czasem być eksportowana również do innych krajów. Nie jest jednak jasne, czy były by to inne azjatyckie rynki rozwijające się, czy też może Amerykanie chcą trafić w nowy segment rynku w USA i Europie.

Jak podkreślają indyjskie gazety, nowy Harley Davidson Sportster 500 celowany jest w największego konkurenta i najpopularniejsze w Indiach dwa modele “z górnej półki” – Royal Enfield Thunderbird i Royal Enfield Classic, używające jednocylidrowego silnika o pojemności 500 ccm.

1 KOMENTARZ

  1. hmmm…. Ten Royal Classic to po za tylną lampą to bardzo ładny sprzęt. Szkoda, że Polacy tak mocno dali ciała z rodzimą motoryazcją motocyklową (i nie tylko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here