Nowy Harley Davidson Sportster, przeznaczony na rynek indyjski będzie wyposażony w silnik 500ccm, oczywiście w układzie V-Twin. Dzięki wykorzystaniu lokalnych komponentów będzie tańszy – ma kosztować między 5,5 i 7,3 tys USD (17-23 tys. zł). 

Gdy Harley-Davidson po raz pierwszy wchodził na rynek indyjski, zdecydował się sprzedawać tam  istniejące już modele, składane w miejscowej montowni. Na indyjskim rynku, na którym przeważają motocykle o pojemności silnika poniżej 200 ccm, sprzedaż szła jednak opornie. Najmniejszym modelem Harleya jest przecież Sportster z gigantyczną jak na tamtejsze warunki pojemnością 883 ccm. Dlatego zdecydowano się rozpocząć produkcję oddzielnego modelu przeznaczonego wyłącznie na rynek indyjski.

Nowa “pięćsetka” Harleya ma z czasem być eksportowana również do innych krajów. Nie jest jednak jasne, czy były by to inne azjatyckie rynki rozwijające się, czy też może Amerykanie chcą trafić w nowy segment rynku w USA i Europie.

Jak podkreślają indyjskie gazety, nowy Harley Davidson Sportster 500 celowany jest w największego konkurenta i najpopularniejsze w Indiach dwa modele “z górnej półki” – Royal Enfield Thunderbird i Royal Enfield Classic, używające jednocylidrowego silnika o pojemności 500 ccm.

1 KOMENTARZ

  1. hmmm…. Ten Royal Classic to po za tylną lampą to bardzo ładny sprzęt. Szkoda, że Polacy tak mocno dali ciała z rodzimą motoryazcją motocyklową (i nie tylko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.