Nowy Harley Davidson Sportster na rynek indyjski. “Pięćsetka” za 20 tys. zł

-

Nowy Harley Davidson Sportster, przeznaczony na rynek indyjski będzie wyposażony w silnik 500ccm, oczywiście w układzie V-Twin. Dzięki wykorzystaniu lokalnych komponentów będzie tańszy – ma kosztować między 5,5 i 7,3 tys USD (17-23 tys. zł). 

Gdy Harley-Davidson po raz pierwszy wchodził na rynek indyjski, zdecydował się sprzedawać tam  istniejące już modele, składane w miejscowej montowni. Na indyjskim rynku, na którym przeważają motocykle o pojemności silnika poniżej 200 ccm, sprzedaż szła jednak opornie. Najmniejszym modelem Harleya jest przecież Sportster z gigantyczną jak na tamtejsze warunki pojemnością 883 ccm. Dlatego zdecydowano się rozpocząć produkcję oddzielnego modelu przeznaczonego wyłącznie na rynek indyjski.

Nowa “pięćsetka” Harleya ma z czasem być eksportowana również do innych krajów. Nie jest jednak jasne, czy były by to inne azjatyckie rynki rozwijające się, czy też może Amerykanie chcą trafić w nowy segment rynku w USA i Europie.

Jak podkreślają indyjskie gazety, nowy Harley Davidson Sportster 500 celowany jest w największego konkurenta i najpopularniejsze w Indiach dwa modele “z górnej półki” – Royal Enfield Thunderbird i Royal Enfield Classic, używające jednocylidrowego silnika o pojemności 500 ccm.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

  1. hmmm…. Ten Royal Classic to po za tylną lampą to bardzo ładny sprzęt. Szkoda, że Polacy tak mocno dali ciała z rodzimą motoryazcją motocyklową (i nie tylko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY