Oto pierwszy szpiegowski film, w którym ukazane są szczegóły nowego hiperturystyka, modelu BMW R1200RT. Zdjęcia zostały nakręcone przez niemieckiego blogera na Teneryfie podczas „przypadkowego” spotkania z dwoma testerami.

Przed miesiącem publikowaliśmy zrobione na południu Francji pierwsze szpiegowskie zdjęcia prototypu nowego turystyka – BMW R1200RT.  Jako że zrobione z daleka, były one bardzo niewyraźne, nie można więc było dostrzec żadnych szczegółów nowego motocykla.

Na blogu niemieckiego motocyklisty pojawił się właśnie szczegółowy film, przedstawiający z bliska nowy model BMW R1200RT. Film nakręcony został na Teneryfie. Bloger sfilmowany przez siebie motocykl określa mianem R1200GT, co może wskazywać na zmianę przez Bawarczyków nomenklatury. Jako Grand Tourer byłby to więc motocykl plasujący się na jeszcze wyższej półce, choć to na razie jedynie domysły jednego niemieckiego motocyklisty.

Na filmie dokładnie widać, że nowe BMW R1200RT wykorzystuje nowy chłodzony cieczą bokser z modelu BMW R1200GS 2013. Zmieniona została przednia owiewka, podobnie jak tylne oświetlenie. Na prawą stronę (w stosunku do obecnego modelu R1200RT) przeniesiono też układ wydechowy. Zbliżenie na deskę rozdzielczą pokazuje natomiast podobny układ do innego Grand Tourera, K1600GT: kolorowy ekran do nawigacji GPS znajduje się bezpośrednio nad wskaźnikami.

Więcej szczegółów na temat nowego motocykla zacznie się zapewne pojawiać przed listopadowymi targami EICMA w Mediolanie, gdzie nastąpi oficjalna prezentacja modelu BMW R1200RT/GT 2014.

Ze swojej strony zastanawia nas malowanie testowanego motocykla. Czy rzeczywiście testerzy BMW uznali, że dzięki ciapkowatym barwom ochronnym motocykl nie rzuci się w oczy żądnym sensacji dziennikarzom? Naszym zdaniem potężna marketingowa machina nowego modelu właśnie zaczyna nabierać prędkości.

2014 BMW R1200RT / R1200GT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.