USA: kurs bezpiecznej jazdy motocyklem za darmo dla wszystkich [CIEKAWOSTKI]

-

Zakazy i mandaty to nie wszystko. Uniwersytet stanu Illinois oferuje kurs bezpiecznej jazdy motocyklem. A dlaczego o tym piszemy? Kurs prowadzony jest są dla wszystkich chętnych i absolutnie za darmo.

Amerykański stan Illinois stawia na poprawę bezpieczeństwa. Władze zabroniły tam pod groźbą surowych kar z aresztem włącznie, stosowania tzw. ape hangers, czyli wysokich kierownic oraz popisów motocyklowych, takich jak wheelie czy stoppie. Inaczej niż ma to miejsce w Polsce, gdzie troska o bezpieczeństwo polega na stawianiu zakazów i fotoradarów, amerykańscy decydenci postanowili aktywnie zadbać o kierowców jednośladów. Uniwersytet stanowy przeprowadzi dla wszystkich zainteresowanych bikerów specjalny kurs bezpiecznej jazdy motocyklem.

Przewidziano dwa cykle szkoleń dla początkujących, średniozaawansowanych i doświadczonych bikerów: letni i jesienny. W programie znajdą się m. in. wykłady specjalistów z departamentu transportu.

Mieszkańcy stanu Illinois, którzy ukończyli 16 lat i posiadają ważne prawo jazdy mogą zgłosić chęć uczestnictwa na specjalnej stronie internetowej. Kursy odbywać się będą w ośmiu miejscowościach.

Organizatorzy zapewniają motocykle i kaski dla początkujących i średniozaawansowanych uczestników. Doświadczeni uczestnicy powinni dysponować własnym sprzętem.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY