Zakazy i mandaty to nie wszystko. Uniwersytet stanu Illinois oferuje kurs bezpiecznej jazdy motocyklem. A dlaczego o tym piszemy? Kurs prowadzony jest są dla wszystkich chętnych i absolutnie za darmo.

Amerykański stan Illinois stawia na poprawę bezpieczeństwa. Władze zabroniły tam pod groźbą surowych kar z aresztem włącznie, stosowania tzw. ape hangers, czyli wysokich kierownic oraz popisów motocyklowych, takich jak wheelie czy stoppie. Inaczej niż ma to miejsce w Polsce, gdzie troska o bezpieczeństwo polega na stawianiu zakazów i fotoradarów, amerykańscy decydenci postanowili aktywnie zadbać o kierowców jednośladów. Uniwersytet stanowy przeprowadzi dla wszystkich zainteresowanych bikerów specjalny kurs bezpiecznej jazdy motocyklem.

Przewidziano dwa cykle szkoleń dla początkujących, średniozaawansowanych i doświadczonych bikerów: letni i jesienny. W programie znajdą się m. in. wykłady specjalistów z departamentu transportu.

Mieszkańcy stanu Illinois, którzy ukończyli 16 lat i posiadają ważne prawo jazdy mogą zgłosić chęć uczestnictwa na specjalnej stronie internetowej. Kursy odbywać się będą w ośmiu miejscowościach.

Organizatorzy zapewniają motocykle i kaski dla początkujących i średniozaawansowanych uczestników. Doświadczeni uczestnicy powinni dysponować własnym sprzętem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here