Zakazy i mandaty to nie wszystko. Uniwersytet stanu Illinois oferuje kurs bezpiecznej jazdy motocyklem. A dlaczego o tym piszemy? Kurs prowadzony jest są dla wszystkich chętnych i absolutnie za darmo.

Amerykański stan Illinois stawia na poprawę bezpieczeństwa. Władze zabroniły tam pod groźbą surowych kar z aresztem włącznie, stosowania tzw. ape hangers, czyli wysokich kierownic oraz popisów motocyklowych, takich jak wheelie czy stoppie. Inaczej niż ma to miejsce w Polsce, gdzie troska o bezpieczeństwo polega na stawianiu zakazów i fotoradarów, amerykańscy decydenci postanowili aktywnie zadbać o kierowców jednośladów. Uniwersytet stanowy przeprowadzi dla wszystkich zainteresowanych bikerów specjalny kurs bezpiecznej jazdy motocyklem.

Przewidziano dwa cykle szkoleń dla początkujących, średniozaawansowanych i doświadczonych bikerów: letni i jesienny. W programie znajdą się m. in. wykłady specjalistów z departamentu transportu.

Mieszkańcy stanu Illinois, którzy ukończyli 16 lat i posiadają ważne prawo jazdy mogą zgłosić chęć uczestnictwa na specjalnej stronie internetowej. Kursy odbywać się będą w ośmiu miejscowościach.

Organizatorzy zapewniają motocykle i kaski dla początkujących i średniozaawansowanych uczestników. Doświadczeni uczestnicy powinni dysponować własnym sprzętem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.