Turystyczna wersja sportowego modelu Diavel – to druga nowość, zaprezentowana na targach EICMA przez Ducati. Nowy król winkli we włoskich Alpach nazywa się Diavel Strada. 

 

Turystyczny charakter osiągnięto dzięki powiększeniu (w stosunku do bazowego modelu) kanapy, podniesieniu kierownicy i zbliżeniu jej nieco do kierowcy (bardziej wyprostowana pozycja), a także wprowadzeniu szerszej i wyższej owiewki. Inne dodatki “podróżnicze” to podgrzewane manetki oraz dwa dodatkowe wyjścia gniazda zapalniczki, mogące obsłużyć inne akcesoria, np. nawigację GPS czy  ładowarkę do telefonu. Włosi pomyśleli również o wygodzie pasażera: w standardzie motocykl wyposażony jest w miękkie oparcie i uchwyty dla dłoni, a także wyprofilowane, bardziej komfortowe podnóżki. Jest to dość istotne, gdyż Diavel Strada wyposażony jest fabrycznie w 41-litrowe kufry boczne.

 

Reszta została bez zmian przeniesiona z “bazowego” modelu Diavel. Strada zachowa więc trzy tryby jazdy i napędzana będzie 160-konnym silnikiem V-Twin o pojemności 1198 ccm.  System ABS oferowany będzie w standardzie. Jedyny dostępny wariant kolorystyczny to czarny mat.

 

Galeria zdjęć

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.