Zapraszamy na European Bike Week 7-12 września 2021 nad jeziorem Faak w Austrii

-

Harley-Davidson oficjalnie potwierdza, że European Bike Week odbędzie się w dniach 7-12 września 2021 roku nad jeziorem Faak, w austriackim regionie Karyntia. W ścisłej współpracy z lokalnym samorządem, wydziałem do spraw turystyki i władzami państwowymi, Harley-Davidson przygotował całą serię wydarzeń, które będą prawdziwym świętem motocyklistów oraz fanów, których łączy wspólna pasja do marki Harley-Davidson.

– Cieszymy się, że w 2021 znów możemy organizować European Bike Week – powiedział Kolja Rebstock, wiceprezes Harley-Davidson na region EMEA. – Konieczność przełożenia imprezy w 2020 roku, z powodu pandemii COVID-19, była dla nas dużym rozczarowaniem, ale dała nam też szczególną motywację, by tegoroczna edycja nad Faker See, była naprawdę wyjątkowa. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym partnerom w Karyntii, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali nas w osiągnięciu naszego celu numer jeden, bezpieczeństwa całej imprezy – podsumował Rebstock.

Zapraszamy na European Bike Week 7-12 września 2021 nad jeziorem Faak w Austrii

Na uczestników wydarzenia czekają następujące atrakcje:

  • 2021 Harley-Davidson Motorcycle Expo – strefa expo z najnowszymi motocyklami Harley-Davidson z roku modelowego 2021, w tym całkowicie nowymi modelami Sportster™ S i Pan America™. Na ekspozycji zaprezentowane będą również motocykle custom.
  • Jazdy demonstracyjne – odwiedzający będą mieli możliwość odbycia jazd próbnych najnowszymi modelami Harley-Davidson reprezentującymi pełny przekrój oferty marki, w tym kultowymi modelami Grand America Touring, cruiser oraz całkowicie nowym motocyklem turystycznym Pan America typu Adventure Touring. Zgodnie z wytycznymi COVID-19, uczestnicy jazd próbnych będą zobowiązani do posiadania własnego kasku, kurtki motocyklowej i rękawic. Zalecamy wcześniejszą rezerwację.
  • H-D Merchandise – strefa sprzedaży produktów Harley-Davidson, w tym najnowszej odzieży i wyposażenia.
  • H.O.G. Meet Up Zone – dedykowana strefa spotkań dla członków Harley Owners Group ze specjalnym dostępem do punktów gastronomicznych i stoisk sprzedaży produktów marki.

Zapraszamy na European Bike Week 7-12 września 2021 nad jeziorem Faak w Austrii

Harmonogram wydarzeń oraz wymogi związane z obowiązującą w Austrii zasadą 3-G
Wydarzenia organizowane w ramach European Bike Week będą dostępne dla odwiedzających w godzinach 10:00-18:00, od wtorku 7 września do niedzieli 12 września. Wstęp do Strefy Harley-Davidson będzie możliwy wyłącznie po przedstawieniu dowodów na spełnienie wymagań z austriackiej zasady 3-G (Geimpft, Getestet, oder Genesen). Jako dowód zaszczepienia przeciwko COVID-19, negatywnego wyniku testu na wirusa lub wcześniejszego przejścia choroby może służyć cyfrowy certyfikat COVID UE, odpowiadający mu paszport COVID lub oficjalny wynik testu.

Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa w tym roku nie odbędzie się oficjalna parada, wieczorne wydarzenia rozrywkowe ani Custom Bike Show. Powrót tych elementów programu planowany jest na rok 2022.

Harley-Davidson będzie z uwagą przyglądać się ewentualnym nowym ograniczeniom dotyczącym zgromadzeń lub podróży w przypadku ich ponownego wprowadzenia w Austrii lub sąsiadujących krajach.

Obserwuj @HOGEMEA na Facebook i odwiedź https://events.harley-davidson.com, aby uzyskać aktualne informacje w miarę zbliżania się European Bike Week 2021.

Zapraszamy na European Bike Week 7-12 września 2021 nad jeziorem Faak w Austrii

Informacje o European Bike Week

European Bike Week, którego pierwsza edycja została zorganizowana w roku 1998, a następnie odbywała się cyklicznie każdego roku do czasu odwołania wydarzenia zaplanowanego na rok 2020 z powodu epidemii COVID-19, jest największym bezpłatnym festiwalem motocyklowym w Europie – wydarzenie jest sponsorowane i organizowane przez Harley-Davidson, ale uczestniczą w nim motocykliści dosiadający maszyn wszystkich marek. Impreza jest nie tylko istotnym wydarzeniem kulturalnym w kalendarzu motocyklowej społeczności w Europie i na całym świecie, lecz wiąże się również z wymiernymi korzyściami ekonomicznymi dla leżącego w Austrii regionu Karyntia, co czyni European Bike Week ważną datą w kalendarzu.

Najczęściej zadawane pytania, czyli Q&A

Czy w tym roku impreza odbędzie się w tym samym miejscu?

Tak, strefa Harley-Davidson na European Bike Week 2021 zostanie zorganizowana w tym samym miejscu, z dwoma głównymi wejściami: pierwsze znajdować się będzie naprzeciwko stacji kolejowej w miejscowości Faak am See, drugie zaś naprzeciwko stacji paliw A1. Kod Google Maps Plus Code: HW77+R5 Villach, Austria.

Czy wjazd na terytorium Austrii jest w chwili obecnej możliwy?

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja 7 września 2021 r., ale na chwilę obecną Austria i inne kraje Europy otwierają się na gości z kraju i z zagranicy. Harley-Davidson będzie z uwagą przyglądać się ewentualnym nowym ograniczeniom dotyczącym zgromadzeń lub podróży w przypadku ich ponownego wprowadzenia w Austrii lub sąsiadujących krajach.

Czy potrzebuję paszportu COVID UE, aby mieć dostęp do stref Harley-Davidson?

Wstęp do Harley-Davidson Zone będzie możliwy wyłącznie po przedstawieniu dowodów na spełnienie wymagań z austriackiej zasady 3-G (Geimpft, Getestet, oder Genesen). Jako dowód zaszczepienia przeciwko COVID-19, negatywnego wyniku testu na wirusa lub wcześniejszego przejścia choroby, może służyć cyfrowy certyfikat COVID UE, odpowiadający mu paszport COVID lub oficjalny wynik testu.

Dlaczego nie odbędzie się oficjalna parada Harley-Davidson?

Parada jest jednym z elementów wydarzenia z udziałem tysięcy osób przejeżdżających przez liczne miejscowości, z udziałem publiczności. Ze względów bezpieczeństwa tegoroczna edycja wydarzenia nie obejmuje oficjalnej parady, wieczornych wydarzeń rozrywkowych ani Custom Bike Show. Powrót tych elementów programu planowany jest na rok 2022.

Czy w czasie wydarzenia, na przebiegającej przez miejscowość drodze, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy?

Na chwilę obecną nie ma planów wprowadzenia ruchu jednokierunkowego, jednak kwestia ta leży wyłącznie w gestii władz lokalnych, które w późniejszym terminie mogą podjąć decyzję o wprowadzeniu takiego rozwiązania.

W jaki sposób będą organizowane jazdy próbne?

Odwiedzający będą mieli możliwość odbycia jazd próbnych najnowszymi modelami Harley-Davidson z rocznika 2021, w tym kultowymi maszynami Grand America Touring, motocyklami typu cruiser oraz całkowicie nowym Pan America typu Adventure Touring. Zgodnie z wytycznymi COVID-19, uczestnicy jazd próbnych będą zobowiązani do posiadania własnego kasku, kurtki motocyklowej i rękawic.

Prosimy o wcześniejsze rejestrowanie się na jazdy próbne, aby mieć pewność, że wybrany motocykl będzie dostępny. Szczegółowe informacje na temat sposobu rejestracji podamy wkrótce przed datą wydarzenia.

Dlaczego nie odbędzie się Custom Bike Show?

Tak jak w przypadku Parady, otwarta ekspozycja Custom Bike Show zwykle wiąże się z uczestnictwem dużej liczby osób. W tym roku nie organizujemy otwartego pokazu motocykli custom z uwagi na kwestie bezpieczeństwa. W ramach Expo dostępne będzie stanowisko, na którym zorganizowany zostanie pokaz lokalnych kreacji custom, a otwarty Custom Bike Show powróci z nowymi elementami podczas imprezy w 2022 roku!

Czy odbędą się koncerty muzyczne i inne imprezy rozrywkowe?

W tym roku impreza odbywać się będzie wyłącznie w godzinach dziennych. Godziny otwarcia to 10:00 – 18:00 w dniach 7-11 września oraz 10:00 – 14:00 w niedzielę 12 września. Nie mamy pozwolenia na organizowanie występów muzycznych i imprez rozrywkowych oraz lokali gastronomicznych z dużą liczbą odwiedzających.

Czy nadal istnieje ryzyko, że wydarzenie zostanie odwołane?

Harley-Davidson i lokalne władze Karyntii są przekonani, że impreza się odbędzie. Obie strony będą jednak nadal z uwagą przyglądać się ewentualnym nowym ograniczeniom dotyczącym zgromadzeń lub podróży w przypadku ich ponownego wprowadzenia w Austrii lub sąsiadujących krajach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY