czw., 21 październik 2021

Kaski motocyklowe LS2- Integralny, szczękowy czy otwarty? To dylemat nie tylko początkujących motocyklistów

-

Na rynku dostępnych jest kilka głównych rodzajów kasków motocyklowych. Zaliczamy do nich kaski integralne, szczękowe i otwarte. Wszystkie mają swoich zwolenników i antyfanów, ale czy da określić się, jaki typ jest najlepszy?

Kask: najważniejszy element wyposażenia motocyklisty

Odpowiednia odzież ochronna i akcesoria do jazdy na motocyklu są bardzo istotne. Powinno się kupić cały osprzęt jeszcze przed pierwszymi przejażdżkami na motocyklu. Warto pamiętać, że poruszanie się na jednośladzie rodzi różnego rodzaju ryzyko. Z tego właśnie względu konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do każdego wejścia na motocykl. Warto zaopatrzyć się w odpowiednią kurtkę, odzież termoaktywną i rękawice, ale powinniśmy pamiętać, że to właśnie kask jest najważniejszym elementem każdego ubioru ochronnego.

Kaski motocyklowe LS2- Integralny, szczękowy czy otwarty? To dylemat nie tylko początkujących motocyklistów

Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest niesamowicie prosta. Kask chroni naszą głowę przed skutkami ewentualnego wypadku. Odpowiednio dobrany może nawet uratować nam życie w przypadku, gdy uderzymy o coś głową podczas spadania z motocykla w czasie poważnego incydentu drogowego. Nawet w przypadku mniej groźnych wypadków, kask często ratuje przed wstrząśnieniem mózgu.

Z tego względu warto pamiętać, że dobór odpowiedniej ochrony głowy jest kluczowy. To pierwszy element stroju ochronnego, na który powinniśmy zwrócić uwagę, gdy przygotowujemy się do przystąpienia do jazdy na motocyklu. Jest jednak obligatoryjny nie tylko dla początkujących kierowców jednośladów. W solidnym kasku powinien poruszać się każdy motocyklista.

Należy pamiętać, aby kupić jak najlepiej dopasowany kask. Umożliwia to profesjonalny sklep motocyklowy – 4ride.pl. W internetowym sklepie można zobaczyć wiele modeli kasków, które sprawdzą się zarówno u początkujących motocyklistów, jak i u starych wyjadaczy. Dostępne są różne modele w rozmaitych rozmiarach i kolorach, więc każdy może znaleźć w katalogu kask odpowiedni dla siebie.

Kaski motocyklowe LS2- Integralny, szczękowy czy otwarty? To dylemat nie tylko początkujących motocyklistów

Wady i zalety różnego typu kasków

Kask kaskowi nierówny, ponieważ na rynku możemy znaleźć wiele różnych ich modeli. Do najpopularniejszych kategorii kasków należą integralne, szczękowe i otwarte. Każdy z tych typów ma swoje wady i zalety.

Kask integralny to najbezpieczniejszy wybór. Wykonanie tego typu ochrony głowy jest bardzo proste, ponieważ kask integralny składa się z jednej części. Bryła jest jednolita, co pozwala na przyjęcia siły ewentualnego uderzenia w sposób, który chroni naszą głowę przed urazami. Co więcej, kaski integralne ważą niewiele, więc można z łatwością wziąć je ze sobą w wielodniową podróż. Poza tym charakteryzują się również bardzo dobrą wentylacją, co znacząco wpływa na komfort jazdy.

Kolejną popularną kategorią są kaski szczękowe, które są znane z nieco cięższej konstrukcji. Jest to spowodowane większym skomplikowaniem mechanizmu z otwieraną szczęką. Tego typu kaski łączą w sobie zalety kasków otwartych i integralnych, charakteryzują się dobrą widocznością i wentylacją. Są bardzo polecane przez fanów turystyki motocyklowej. Kaski HJC powinny spodobać się wszystkim zwolennikom kasków szczękowych, ponieważ ten dystrybutor oferuje ich szeroki wybór.

Kaski motocyklowe LS2- Integralny, szczękowy czy otwarty? To dylemat nie tylko początkujących motocyklistów

Ostatnim z popularnych kategorii kasków są kaski otwarte, które pozwalają na największe pole widzenia i doskonałe chłodzenie twarzy. Tego typu kaski są też bardzo lekkie, ale nie radzą sobie przy dużych prędkościach. Okazują się bardzo niepraktyczne, ponieważ pozwalają na dostanie się na naszą twarz piasku lub innych zanieczyszczeń. W przeciwieństwie do kasków integralnych i szczękowych otwarte nie chronią nas też przed oporem powietrza. Kaski otwarte mogą sprawdzić się jedynie podczas krótkich dystansów pokonywanych w miejskich uliczkach.

Sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Ekstremalna wyprawa na biegun południowy na Royal Enfield Himalayan

Royal Enfield chce udowodnić, że w przypadku ekstremalnej turystyki motocyklowej jest bardzo konkurencyjny, a jego motocykle są na tyle dobre i dopracowane, że nie...

Specjalne wersje sportowych motocykli Yamaha z okazji 60 lat startowania w wyścigach [VIDEO]

Yamaha świętuje swoje 60-lecie startów w wyścigach rangi mistrzostw świata. Z tego powodu przygotowała dla swoich klientów specjalne malowanie wszystkich sportowych modeli w ofercie,...

Nowa, limitowana edycja ortezy POD K4

Australijski producent ortez POD Active i Adam Cianciarulo, amerykański profesjonalny zawodnik motocross i supercross, nawiązali współpracę, by stworzyć nowe malowanie popularnej ortezy kolanowej K4...

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeznaczy 100 mln złotych na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Temat bezpieczeństwa na polskich drogach ostatnio jest na ustach wszystkich, a to za sprawą wprowadzenia nowych przepisów. Nie dość, że są one bardzo surowe...

SCHUBERTH E1 – kask jakich mało [test, opinia]

Wybór odpowiedniego kasku dopasowanego do naszych potrzeb to złożona kwestia. Większość z nas ograniczają finanse, ale zaraz za nimi stoją takie cechy jak wygląd,...