Choć od premiery nowych modeli dzieli nas zaledwie jeden dzień, to w chwili pisania artykułu do sprzedania pozostała jedynie około połowa z 500 sztuk nowego KTM 890 Adventure R Rally, oferowanych na rynek europejski.

KTM 890 Adventure R Rally, to motocykl dla fanów jazdy terenowej. Koncern dołożył starań, aby uczynić motocykl, jak najlepiej dostosowanym do trudnych warunków. Przede wszystkim zamontowano zawieszenie WP PRO COMPONENTS stosowane w modelach rajdowych, o skoku aż 270 mm. Ponadto motocykl wyposażono w specjalne wyścigowe podnóżki, o 35% lżejszy wydech firmy Akrapovic, karbonową osłonę zbiornika paliwa, quickshifter. Również kolorystyka maszyny jest wyjątkowa i nawiązuje do barw zespołu KTM Factory Racing.

 

Łącznie zbudowanych zostanie 700 sztuk KTM 890 Adventure R Rally, z czego dwieście trafi na rynek amerykański.

 

Szerszemu gronu odbiorców proponowana jest podstawowa, uboższa wersja 890 Adventure R. Pozbawiona jest ona wymienionych wcześniej akcesoriów, a quickshifter jest opcjonalny. W pełni regulowane zawieszenie również pochodzi od firmy WP, jednak jego skok jest mniejszy i wynosi 240 mm.

 

Oba motocykle stanowią rozwinięcie KTM 790 Adventure R. Są napędzane dwucylindrową rzędówką o pojemności 889 cm3, mocy 105 KM i 100 Nm. Nowa jednostka oferuje więc wzrost mocy o 10 KM oraz momentu o 12 Nm, w porównaniu do poprzedniczki. Wał korbowy ma o dwadzieścia procent większą masę, co według inżynierów KTMa przełoży się na więcej momentu, przy niskich obrotach silnika. Ponadto udoskonalono kontrolę trakcji oraz ABS.

KTM 890 Adventure R Rally można rezerwować przez stronę internetową www.ktm.com. Na razie producent nie podaje cen obu wersji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.