W berlińskiej fabryce BMW rozpoczęła się seryjna produkcja elektrycznego skutera C Evolution. Nowoczesna linia montażowa powstała specjalnie na potrzeby tego bardzo ciekawego modelu, który zadebiutuje w maju.

BMW C Evolution jest stylistycznie bardzo zbliżone do C600 Sport. Napędzane jest jednak silnikiem elektrycznym o maksymalnej mocy 47 KM, rozpędzającym pojazd do 120 km/h. Zasięg na jednym zestawie baterii, które C Evolution dzieli z elektrycznym autem BMW i3 wynosi ok. 100-130 km, w zależności od wybranego trybu i stylu jazdy. Pełne naładowanie ogniw trwa cztery godziny.

[sam id=”11″ codes=”true”]

C-Evolution (8)Wprowadzenie tego skutera do seryjnej produkcji wymagało stworzenia nowej linii montażowej w fabryce BMW w Berlinie. Jej powierzchnia wynosi 800 m2 i zamontowano na niej szereg  unikalnych urządzeń niezbędnych do montażu tego pojazdu. Większość komponentów C Evolution ma budowę modułową, co znacznie skraca czas produkcji i zwiększa jej efektywność.

C-Evolution (2)BMW C Evolution ma zadebiutować w maju, a jego cena wynosić ma ok. 60 tysięcy zł. Nie będzie to więc tania maszyna i BMW sporo ryzykuje wprowadzając ją na rynek. Silna pozycja firmy pozwala jej jednak wprowadzać rewolucyjne technologie, jak to miało miejsce w przypadku chociażby modelu C1. Wizerunek lidera innowacji jest dla bawarskiej marki bardzo ważny.

C-Evolution (9)

2 KOMENTARZE

  1. fajny tylko ma troche maly zasieg, ale trzeba sie lyczyc z tym ze za kilka lat powstana lepszej pojemnosci baterie/ew skroceniu ulegnie czas ich ladowania. Tak trzymac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here