W berlińskiej fabryce BMW rozpoczęła się seryjna produkcja elektrycznego skutera C Evolution. Nowoczesna linia montażowa powstała specjalnie na potrzeby tego bardzo ciekawego modelu, który zadebiutuje w maju.

BMW C Evolution jest stylistycznie bardzo zbliżone do C600 Sport. Napędzane jest jednak silnikiem elektrycznym o maksymalnej mocy 47 KM, rozpędzającym pojazd do 120 km/h. Zasięg na jednym zestawie baterii, które C Evolution dzieli z elektrycznym autem BMW i3 wynosi ok. 100-130 km, w zależności od wybranego trybu i stylu jazdy. Pełne naładowanie ogniw trwa cztery godziny.

[sam id=”11″ codes=”true”]

C-Evolution (8)Wprowadzenie tego skutera do seryjnej produkcji wymagało stworzenia nowej linii montażowej w fabryce BMW w Berlinie. Jej powierzchnia wynosi 800 m2 i zamontowano na niej szereg  unikalnych urządzeń niezbędnych do montażu tego pojazdu. Większość komponentów C Evolution ma budowę modułową, co znacznie skraca czas produkcji i zwiększa jej efektywność.

C-Evolution (2)BMW C Evolution ma zadebiutować w maju, a jego cena wynosić ma ok. 60 tysięcy zł. Nie będzie to więc tania maszyna i BMW sporo ryzykuje wprowadzając ją na rynek. Silna pozycja firmy pozwala jej jednak wprowadzać rewolucyjne technologie, jak to miało miejsce w przypadku chociażby modelu C1. Wizerunek lidera innowacji jest dla bawarskiej marki bardzo ważny.

C-Evolution (9)

2 KOMENTARZE

  1. fajny tylko ma troche maly zasieg, ale trzeba sie lyczyc z tym ze za kilka lat powstana lepszej pojemnosci baterie/ew skroceniu ulegnie czas ich ladowania. Tak trzymac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.