Ducati Multistrada: dwie dekady emocji i innowacji

-

W tym roku legendarna Multistrada obchodzi okrągłe dwadzieścia lat obecności na rynku. To model, który zmienił nie tylko historię Ducati, ale też całego rynku motocyklowego. Historię słynnego bolońskiego turystyka oraz serię wprowadzanych w nim innowacji można oglądać na specjalnej wystawie przygotowanej w Muzeum Ducati w Borgo Panigale.

Model Multistrada narodził się w 2003 roku oferując wszystkim entuzjastom marki Ducati wszechstronny, jak i sportowy motocykl, który zdolny jest do pokonania każdego terenu. Pierwszą wersją była Multistrada 1000 DS, która stanowiła punkt wyjścia dla rodziny, która ewoluowała przez cztery generacje. Najnowsza z nich bazuje na silnikach V2 i V4 Granturismo.

Ducati Multistrada: dwie dekady emocji i innowacji

W ciągu swojego dwudziestoletniego życia Multistrada może pochwalić się bogatą historią innowacji i ewolucji technologicznych, które na nowo zdefiniowały standardy branży motocyklowej. Model ten udowodnił, że idealnie sprawdza się jako towarzysz podróży, bez względu na wybraną trasę.

Ducati Multistrada: dwie dekady emocji i innowacji

Królowa innowacji

Wśród najważniejszych innowacji wprowadzonych po raz pierwszy w Multistradzie są tryby jazdy, które pojawiły się w modelu z 2010 roku, a dziś znajdują się na liście standardowego wyposażenia większości motocykli. Multistrada V4 to technologiczny punkt odniesienia dla całego segmentu i wprowadzony została na rynek w 2020 roku. Był to wówczas pierwszy motocykl na świecie wyposażonym w przedni i tylny radar. To rozwiązanie, które umożliwiło wprowadzenie systemów Adaptive Cruise Control (ACC) oraz Blind Spot Detection (BSD), które znacznie wpłynęły na poprawienie komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Również w tym samym modelu Ducati wprowadziło rozwiązanie Phone Mirroring, które przekształca deskę rozdzielczą w nawigację z kolorową mapą, zachowując jednocześnie widoczność najważniejszych informacji.

Ducati Multistrada: dwie dekady emocji i innowacji

Multistrada V4 oferuje również wydłużone okresy międzyprzeglądowe, a kontrola luzu zaworowego odbywa się co 60 000 km. Wszystkie modele Ducati objęte są unikalną na rynku motocyklowym, fabryczną, czteroletnią gwarancją 4Ever Ducati, która jest całkowicie bezpłatna i nieograniczona limitem kilometrów.

Niezwykła ekspozycja

Aby uczcić dwudziestą rocznicę modelu, który zmienił historię bolońskiego producenta, Ducati przygotowało tymczasową wystawę zatytułowaną „Multistrada 20th – Twenty Years of Evolutionary Exploration” w Muzeum Ducati w Borgo Panigale. Entuzjaści mogą podziwiać z bliska dwa symboliczne modele z dynastii Multistrada. Z jednej strony pojawi się pierwsza Multistrada 1000 DS, która pokazuje początkową wizję i inspirację sprzed dwudziestu lat, a z drugiej strony najnowszy model V4 Rally, który jest synonimem innowacji i ewolucji, jaką model przeszedł od momentu pojawienia się na rynku.

Ducati Multistrada: dwie dekady emocji i innowacji

Wystawa jest wzbogacona o krótki film dokumentalny, który pokazuje historię i postęp jaką przez dwadzieścia lat przeszła Multistrada. Będzie ją można zobaczyć do początku października w godzinach otwarcia muzeum – od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 18:00, z wyłączeniem środy.

Historię Multistrady ilustruje specjalna sekcja „Multistrada Dynasty” na ducati.com. Więcej informacji na stronie ducatipolska.pl, a także na profilach Ducati Polska na Facebooku i Instagramie.

Ducati Multistrada: dwie dekady emocji i innowacji

Multistrada będzie też jednym z bohaterów serii Ducati World Première 2024. Pierwszy odcinek poświęcony był Ducati Monster 30° Anniversario, a pięć kolejnych spotkań odbędzie się w terminach od 19 września do 7 listopada. Podczas każdego odcinka zaprezentowane zostaną najnowsze modele Ducati na rok 2024.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY