Honda sprzedaje najwięcej motocykli spośród wszystkich producentów w branży. Japońska marka pokonała europejskich i amerykańskich konkurentów. Przedstawiamy 5 najlepiej sprzedających się marek motocyklowych.

Motocykle marki Honda są najczęściej kupowanymi jednośladami na świecie. Z imponującą liczbą 15 mln sprzedanych egzemplarzy w 2012 r., Honda zostawia swoich rywali daleko w tyle.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Tuż za japońską marką uplasował się amerykański Harley-Davidson, zaś trzecie miejsce przypadło BMW. Czwartą pozycję zajmuje włoskie Ducati, które po przejęciu przez Audi notuje stały wzrost sprzedaży, szczególnie za oceanem. Listę zamyka Polaris, właściciel marek Victory i Indian.

Wynik Hondy nie jest zaskoczeniem, choć warto nadmienić, że lwia część sprzedaży przypada na rynki azjatyckie. Choć oferta tanich motocykli miejskich daje Japończykom ogromną przewagę, niedawne posunięcia BMW i Harleya-Davidsona mogą w kolejnych latach osłabić dominację Hondy.

5 KOMENTARZE

  1. Zdecydowanie więcej mówiący byłby raport za jaką kwotę sprzedają, ponieważ sztuki nie wiele mówią. Jeden motocukl Ducati, Bmw czy HD jest często wart ryle, co 6 do 10 malych miejskich popierdółek Hondy…

  2. Wydana kasa to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę że nawet najmniejszy jednoślad (popierdułka) Hondy jest zdecydowanie bardziej dopracowany technologicznie niż kupa złomu za wielkie pieniądze z dumnym znaczkiem który nijak ma się do jakości i niezawodności.

  3. Niemcy czy Włosi i inni nie mają technologi,tak naprawdę dzieli ich przepaść za Japończykami,w mysli technicznej i doswiadczeniu a porywają się na produkcje motocyklowego złomu za którego naprawy my potem po gwarancji musimy płacić z własnej kieszeni.Przykładem niech są BMW 1000RR i rozpadające silniki albo inne wszystkie modele BMW posiadające niepoprawione wady fabryczne i wręcz unikanie oraz wmawianie klientom przez serwis że te tak ma być..porażka
    Model BMW F800r to Austryjacki silnik z lat 70-tych ,czeski napęd,dobijający przedni widelec,fabryczny luz łożyska tylnego wachacza nie do usunięcia ponieważ posiada wadę fabryczną a po 30 tys.km silnik zaczyna pracować jak sierczarnia…wiem o tym bo jeżdziłem.

  4. Co do serwisu BMW to zgadzam się, czasem mówią takie rzeczy że aż strach, przerabiałem ten temat i teraz latam Anglikiem z Hickley i jestem bardzo zadowolony a Honda?????? zawsze trzymała poziom i zawsze jest godna polecenia, popatrz ile pełnoletnich maszyn jeździ i ciągle dają radę. Honda znana jest z jakości

  5. Siema wszystkim co do hondy to nic złego nie moge powiedziec na te marke miałem różne motocykle i honda bije wszystkie na łeb , posiadam honde cbr 600 f1 z 1988 ten motocykl jest nie do zajechania po kazdym wyprowadzeniu maszynu za zakretu odrazu dostaje niezłe lanie na manetce predkośc maksymalna to 250 km nawet 600 roznych marek z tych lat dostaja lanie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.