Reklama

Motocyklowa wyprawa do Stanów Zjednoczonych – to nowy projekt pary znakomitych blogerów i podróżników motocyklowych Liwii i Jokiego z Life We Love. Podróżnicy przygotują cykl reportaży i pomogą przy odbudowie domów dla Indian. Portal Motovoyager.pl jest partnerem medialnym tego projektu.

Zdjęcia: Marcin Żurek

Liwia Klich i Sebastian Mazur (Joki), mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej lecą w sierpniu za Atlantyk, aby z Nowego Jorku wyruszyć w “MiędzykontyMentalną Podróż Motocyklem przez Amerykę”. Jest to realizacja ich marzenia, a także projekt dziennikarsko-artystyczny.

Nie zakładają żadnych ram czasowych dla swojej wyprawy. W pierwszym etapie udadzą się na południe Kanady nad Wodospad Niagary, następnie objadą Stany Zjednoczone ze wschodu na zachód, odwiedzając największe cuda natury i różnorakie społeczności. W trasie realizować będą cykl reportaży “Historia o szczęściu, czyli kolory ludzi poznanych”.

motocyklem po usaPodróżnicy wiozą też listy od dzieci ze szkoły podstawowej w Kowarach, adresowane do ich rówieśników o polskich korzeniach, mieszkających w Stanach i uczących się w szkole z językiem polskim. Chcą w ten sposób zainicjować międzykulturowy dialog najmłodszych.

W ramach wsparcia dla działań organizacji Lost for a Reason, założonej przez
motocyklistę Rona Grace, zgłosili się na wolontariuszy przy odbudowie
domów dla rodzin plemiona Navaho w Rezerwacie Navajo w Kolorado.

motocyklem po usaPo dotarciu do Kalifornii podejmą decyzję co do dalszego kierunku podróży. Relacje z wyprawy można śledzić na blogu LifeWeLove.com oraz www.facebook.com/lifewelove.

Galeria zdjęć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.