Chyba każdy kto by tylko mógł już teraz spakowałby walizki i pojechał na wycieczkę na drugi koniec świata. Niestety wraz z końcem wakacji sporo z nas dosięgła proza życia codziennego i przykre obowiązki. Są wśród nas jednak osoby, które nie mają zbyt wielu zobowiązań, a w zanadrzu zachowały sobie kilka dni urlopu na czarną godzinę. Jesteś właśnie taką osobą? Może to dobry moment by wykorzystać wolne dni? Wypoczniesz, zregenerujesz siły i nabierzesz energii do dalszej pracy, a Majorka już na Ciebie czeka!

 

Dlaczego właśnie Majorka?

Baleary oferują turystom wypoczynek na rozgrzanych słońcem plażach i są też prawdziwą gratką krajoznawczą dla miłośników kultury i przyrody. Możesz być pewien, że nuda Cię tutaj nie dosięgnie. W przerwie od całodziennego leżenia na plaży będziesz mógł pozwiedzać górskie klasztory, urocze wioski oraz imponujące zamki i twierdze. Ten niewielki zakątek Morza Śródziemnego przed laty inspirował wielkich artystów takich jak Fryderyk Chopin, Joan Miro czy Antoni Gaudi. To jeden z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych wg biura podróży Dreamtours.pl.

Miejsca warte odwiedzenia

Zazwyczaj wyjeżdżamy na wakacje z zamiarem leżenia na plaży i błogiego leniuchowania. Czasami jednak nic nie robienie szybko nam się nudzi i szukamy alternatyw dla spędzania wolnego czasu. Dobrym pomysłem jest na długo przed wyjazdem przygotować listę atrakcji, którą będzie można sukcesywnie realizować w wolnym czasie. Być może nie zobaczysz wszystkiego, ale najważniejsze punkty z pewnością zostaną odhaczone.

Na pierwszym miejscu bez dwóch zdań powinna znaleźć się Palma, czyli zabytkowe miasto portowe z niesamowitym klimatem i niemałym rozmachem. Możesz urządzić sobie długi spacer uliczkami miasta, podczas którego będziesz mógł podziwiać zabytkowe kamienice i rezydencje w stylu barokowym czy kataloński Art Nouveau.

Najsłynniejszą miejscowością na Majorce jest Valldemossa, która zawdzięcza swą popularność Fryderykowi Chopinowi i George Sand, którzy zatrzymali się w tamtejszym klasztorze Kartuzów. Wokół rozciągają się malownicze widoki w postaci przyklejonych do górskiego zbocza wąskich uliczek i kamiennych domów.

Do tego jeszcze półwysep Formentor, przez wielu uznany za jeden z najpiękniejszych zakątków wyspy. Znaleźć tam można trasę widokową, którą warto przebyć osobiście, gdyż widoki stromych klifów schodzących do morza i dzikiej przyrody zapierają dech w piersi i na długo pozostają w pamięci.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.