Tiger Tramontana, czyli piękny Triumph na piaski Maroka [ZDJĘCIA]

-

Triumph Tiger Tramontana to unikalny projekt dwóch braci, który powstał by wziąć udział w jednym z najtrudniejszych rajdów terenowych. Pytam: dlaczego Triumph nie ma tak pięknego motocykla w ofercie?

David i Felipe Lopez poświęcili sześć miesięcy na zmodyfikowanie dwóch Tigerów 800 XC tak, by mogły wziąć udział w jednym z najbardziej wymagających rajdów terenowych na świecie – Panafrica, który odbywa się na marokańskich bezdrożach.

Celem konstruktorów była poprawa osiągów motocykla – jego odchudzenie, optymalizacja rozkładu mas i poprawa własności jezdnych w ekstremalnych warunkach. oba egzemplarze Tramontany wyposażono w specjalny panel instrumentów z roadbookiem, odbiornikiem GPS i innymi rajdowymi akcesoriami.

Znacznie zmodyfikowano także bryłę motocykla. Zastosowano przygotowane specjalnie osłony i panele nadwozia, siodło i tylny błotnik. Dla zachowania lepszego rozkładu mas tylną część motocykla skrócono. Zawieszenie otrzymało dłuższy skok.

Mam nadzieję, że wyjątkowo udany projekt braci Lopez trafi do salonów Triumpha jako fabryczna wersja Tigera.

Triumph Tiger Tramontana

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY