Gadżety motocyklowe możemy podzielić na dwie grupy – przydatne oraz takie, które pełnią jedynie funkcję estetyczną. Jednym z akcesoriów, które warto kupić, szczególnie, gdy lubimy podróżować gdzieś dalej naszym motocyklem, jest deflektor na szybę. Jakie korzyści niesie za sobą jego montaż? I czy to w ogóle działa? Przeczytajcie sami.

Co to takiego ten deflektor

Deflektor motocyklowy to urządzenie montowane na oryginalną szybę i co najważniejsze nie wymaga ingerencji w tę fabryczną część naszego motocykla. Całość montowana jest za pomocą specjalnego klipsa i śruby na popularnego imbusa. Dzięki temu nie musimy wiercić w szybie otworów, a dobre dokręcenie zabezpieczonej silikonem śruby będzie gwarancją solidnego zamocowania naszego deflektora.

Przeczytaj koniecznie: Test deflektora Darkojak

Jak dobrać odpowiedni rodzaj

Liczba i różnorakość dodatkowych szyb dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy – kształt, załamania czy różne odcienie są zdecydowanym plusem, ponieważ można dobrać idealny deflektor do naszej szyby, który nie zakłóci naszego motocyklowego ‘feng-shui’. Dobre deflektory posiadają kilka możliwości ich ustawienia, od zmiany pozycji góra-dół, przez kąta nachylenia, po możliwość całkowitego schowania go za fabryczną szybą. Fakt faktem dobre ustawienie naszej dodatkowej szyby wymaga nieco cierpliwości, ale efekt w zupełności nam to wynagrodzi. 

Warto wybrać deflektor z jak największą możliwością jego ustawień i na tyle duży, by zauważalnie chronił nas przed wiatrem. Jednak nie można przesadzać i do małej szyby Bandita S mocować wielgachny deflektor, bardziej nadający się do GoldWinga. Deflektor musimy dobrać rozmiarem do szyby swojego motocykla.

Przeczytaj koniecznie: Test deflektora MotoAdv Premium

Odpycha i wiatr i muchy

Nie każdy motocykl ma dużą szybę, która skutecznie pokieruje podmuch wiatru nad naszą głowę, a nawet jeśli ją ma, to często skuteczność jej działania zależy od naszego wzrostu. Z pomocą przychodzi nam deflektor, który ma za zadanie ochronić nas przed wiatrem i nie tylko – pełni również funkcję “odpychacza” much i komarów. Dobrze ustawiony poprawi komfort jazdy, w kasku będzie ciszej, interkom będzie lepiej słyszalny, a przeloty autostradowe przestaną być męką dla naszego karku. Utrapieniem przestanie być szum w głowie po zrobionych kilkuset kilometrach highway’em, ale również usłyszymy kilka miłych słów od naszego plecaczka, który również odczuje różnicę po założeniu deflektora. 

Jeden z najbardziej trafionych motocyklowych gadżetów!

Biorąc pod uwagę cenę, łatwość montażu i idące za tym pozytywne konsekwencje uważam, że dobry deflektor jest zdecydowaną ‘topką’ pośród motocyklowych gadżetów. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że powierzchnia czołowa jednośladu niewiele, ale dość znacząco się zwiększy, szczególnie odczujemy to przy pierwszej mijance z ciężarówką. Nie jest to duża różnica, ale może być odczuwalna. Tak czy inaczej uważamy, że jest to dobra inwestycja w motocykl, szczególnie jeśli nasza lepsza połowa lubi trochę pomarudzić na hałas lub opór wiatru, a i nam nie jest do końca wygodnie. Zdecydowanie polecamy tę inwestycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.