Bielizna termoaktywna Brubeck Wool miała ochronić mnie przed zimnem podczas styczniowej wyprawy na zlot Elefantentreffen. Perfekcyjnie wykonany komplet spełnił swoje zadanie z nawiązką. Wady? Głównie bardzo wysoka cena.

Rafał Betnarski, zdjęcia: Marcelina Woźnicka

Dziś już chyba nikt nie kwestionuje przydatności bielizny termoaktywnej. Podczas użytkowania na motocyklu nie sposób nie docenić jej przewagi nad bawełną – zamiast gromadzić pot odprowadza go na zewnątrz, chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem, no i najważniejsze – po całym dniu jazdy nie rozsiewa morderczego zapachu.

Przygotowując nasz wyjazd na Elefantentreffen od razu założyliśmy najgorszy możliwy wariant – niską temperaturę, która dodatkowo spotęgowana będzie przez pęd powietrza odczuwany podczas jazdy. Wiedzieliśmy, że na takie warunki potrzebujemy najlepszej ochrony – od bielizny zaczynając, na samych ubraniach motocyklowych kończąc.

Brubeck Wool(4)
Gruba dzianina świetnie chroni przed zimnem
Brubeck Wool to najcieplejszy komplet w ofercie producenta. Wykonano go z wełny owiec merynosów z niewielkim dodatkiem poliamidu i elastanu. Co ważne dodatek syntetycznych włókiem nie powoduje najmniejszego dyskomfortu nawet u kogoś tak uczulonego na sztuczne dodatki jak ja.

Komplet Wool jest bardzo elastyczny – to ważna cecha, ponieważ dzięki niej bielizna perfekcyjnie dopasowuje się do ciała, a jednocześnie nigdzie nie uciska. Bez najmniejszej przesady mogę powiedzieć, że kilka chwil po założeniu staje się jak druga skóra.

Brubeck Wool(47)
Każdy element zestawu jest znakomicie dopasowany do ciała
Niezwykle ważną cechą kompletu jest także znakomicie przygotowana wełna – użytkowany przeze mnie wcześniej komplet z merynosa firmy WXM-MNF był znacznie sztywniejszy i przestał drapać dopiero po kilkukrotnym użyciu. Brubeck Wool jest komfortowy natychmiast po założeniu. Dodatkowo, po intensywnym użytkowaniu zarówno getry, jak i bluza nie wypchały się ani nie pogniotły.

Ciepło… bardzo ciepło

Komplet Brubeck Wool ma gramaturę 273 g/m2. Jako suchy parametr liczba ta nie robi może specjalnego wrażenia, ale czuję grubość materiału kiedy zakładam bluzę. Pierwsze testy wypadają obiecująco – bluza i getry Wool plus cienka puchowa kurtka i zwykłe spodnie wystarczają do zachowania komfortu termicznego podczas spacerów przy temperaturze – 5 stopni Celsjusza.


Brubeck Wool PLUSY-MINUSY

+ Niezrównany komfort

+ Świetna jakość

+ Doskonała izolacja termiczna

+ Trwałość

– Wysoka cena

– Przyciąganie sierści i włosów


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.