Kurtka Globe włoskiej firmy A-Pro to dobry wybór dla tych, którzy w rozsądnej cenie poszukują czegoś na niezbyt dalekie wyprawy, np. po Europie. Kurtka jest nieźle wykonana, wygodna i ochroni przed przelotnym deszczem. 

Podróżuję skuterami. Dotychczas był to niewielki Piaggio Beverly 200, ale ostatnio nabrałem apetytu na coś większego i mam nadzieję przesiąść się na Gilerę Nexusa 500. Do tej pory używałem dobrej kurtki soft-shell, ale zdałem sobie sprawę, że może ona nie wystarczyć.

Potrzebna mi była fachowa ochrona przed deszczem, ale przede wszystkim większe poczucie bezpieczeństwa w podróży. Po zasięgnięciu opinii znajomych wybrałem włoską kurtkę turystyczną A-Pro Globe.

Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Ponieważ od wielu lat zajmuję się odzieżą, zwróciłem uwagę na wysoką jakość materiałów, z którego uszyto kurtkę. Wcześniej oglądałem wyroby innych producentów (nie wymieniam, żeby kogoś nie obrazić) i przy tej kurtce materiały z których zostały one wykonane wyglądały szmatławo.

Wszystkie szwy, suwaki i zapięcia kurtki Globe są wysokiej jakości i nie wyglądają jakby były dziełem małych chińskich rączek, co potwierdziło późniejsze użytkowanie. Bardzo dobrze pomyślano zarówno podpinkę, jak i ocieplenie – wypinanie jest proste, a kiedy obie warstwy są zamontowane, nic się nie podwija i nie gniecie.

Wodoszczelność jest na dobrym poziomie, drobne przecieki pojawiły się w okolicach suwaków. Dodam, że nie podróżowałem w ulewie, a jedynie podczas przelotnych opadów.

Kurtkę A-PRO Globe wyposażono w suwaki, które po rozsunięciu pełnią funkcję wentylacji. Trochę brakuje mi takich otworów w dolnej części kurtki, ale w upalne otwarcie wszystkich szczelin wentylacyjnych naprawdę wystarcza. Znalazłem w kurtce fajny patent na dopięcie spodni, ale jeszcze go nie testowałem więc nie będę wystawiał opinii jak działa.

Kurtka A-PRO Globe jest bardzo komfortowa. Krój jest lekko wcięty więc dobrze się dopasowuje. Wyposażono ją w ochraniacze na ramionach, łokciach i plecach.

Kurtka A-Pro Globe jest do kupienia w sklepie Motovoyagera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.