Harley-Davidson Night Rod Special to potężny power cruiser pozbawiony upiększeń: czarny mat nie spodoba się z pewnością amatorom błyszczących chromów. Testujemy!

Inspirowany wyścigami, chłodzony cieczą silnik z wielopunktowym wtryskiem paliwa, o mocy 120 KM, wyróżnia się wśród innych motocykli tej klasy. Uniwersalny charakter nieco ogranicza zastosowanie turystyczne, ale bogaty zestaw akcesoriów pozwoli skroić go na miarę.

Ma jednak swoją cenę: na akcesoria, również te najpotrzebniejsze, trzeba wydać fortunę.

Harley-Davidson Night Rod Special: dane techniczne

Klasa: cruiser
Rok produkcji: 2007
Pojemność silnika: 1130
Liczba cylindrów: 2
Układ cylindrów: widlasty
Moc maksymalna: 121 KM
Maks. moment obrotowy: 108 Nm
Prędkość maksymalna: 220 km/h
Wysokość kanapy: 64 cm
Waga (z płynami): 309 kg
Strona producenta

 


Zalety

ciekawy design
potężny elastyczny silnik
wydajne hamulce
niska utrata wartości

Wady

zbyt mały prześwit, ograniczający pochylenie motocykla
słabe wyposażenie


Osiągi

W jednostce napędowej Harley-Davidson Night Rod Special najbardziej widać rękę Porsche. Niesamowity dźwięk wkręcającej się na obroty „V-ki”, płynne i przewidywalne oddawanie potężnej mocy i elastyczność. Dostępne kilka akcesoryjnych zestawów do podnoszenia mocy silnika.


Przyjemność z jazdy

Sztywna rama daje komfort prowadzenia. Szeroka tylna opona świetnie spisuje się na prostej, w łuku wymagając jedynie troszkę mocniejszej zachęty do pochylenia. Niski prześwit ogranicza możliwość pochyłu w zakręcie, psując nieco zabawę. Duża poręczność jazdy i ułatwione manewrowanie przy niskiej prędkości.


Komfort

Wygodna, lekko pochylona do przodu pozycja za kierownicą, bogata oferta akcesoriów umożliwiająca regulację odległości do stopek i kierownicy. Kilka wzorów siodeł sportowych i turystycznych. Mała seryjna owiewka Harley-Davidson Night Rod Special dobrze radzi sobie przy sportowej jeździe, do turystyki lepiej założyć dedykowaną szybę. Do pełni szczęścia brakuje trochę większej odległości pomiędzy stopkami i siedzeniem pasażera.


Ładowność i zasięg

W fabrycznej konfiguracji brak nawet bagażnika . Po skorzystaniu z fabrycznych akcesoriów uzyskujemy dwa miękkie kufry o pojemności 24 litrów każdy i bagażnik o nośności do 10 kg. Zbiornik paliwa o pojemności 19 l pozwala przy spokojnej jeździe na tankowania co 250 km.


Przekładnia i sprzęgło

Podobnie jak do silnika, do przełożeń skrzyni i pracy wspomaganego hydraulicznie sprzęgła nie można mieć zastrzeżeń . Łatwo dozowalne nie wymagające wysiłku sprzęgło w połączeniu z toporną lecz precyzyjną pracą wybieraka pozwalają kierowcy precyzyjnie przenieść 120 KM na asfalt. Świetnie sprawdza się lekki i bezobsługowy napęd pasem zębatym.


Hamulce

Hamulce Brembo – trzy tarcze hamulcowe o średnicy ponad 300 mm, każda w objęciach 4-tłoczkowych zacisków – uratują jeźdźca  przed skutkami lekkomyślności. W awaryjnym hamowaniu udaje się kontrolować jazdę przy krótkim poślizgu przedniego koła. Od 2008 roku dostępny ABS.


Zużycie paliwa

Standardowe zużycie wynosi ok. 7,5 litra na 100 km. Jazda z bagażami lub/i pasażerem nie zmienia diametralnie tego parametru. Za to regularne katapultowanie się ze świateł potrafi zrobić mały wir w 19-litrowym zbiorniku.


Wyposażenie

Standardowe wyposażenie Harley-Davidson Night Rod Special jest bardzo ubogie. Z kolei tak bogatą ofertę akcesoriów fabrycznych rzadko można spotkać gdzie indziej. Niestety wszystkie akcesoria mają swoją cenę.


Serwis

Motocykl jest w gruncie rzeczy bezobsługowy. Należy jedynie co 8000 km odwiedzać jedną z autoryzowanych stacji serwisowych . Komputery gromadzą informacje o parametrach pracy silnika i ewentualnych błędach, które usuwane są podczas przeglądów. Nie wymaga w okresie między przeglądami napinania pasa ani uzupełniania płynów . Żywotność pasa napędowego to ok. 50000 km.


Koszty

Cena zakupu Harley-Davidson Night Rod Special nie jest niestety jego najmocniejszą stroną. W pewien sposób rekompensuje to jednak charakterystyczna dla Harleya mała utrata wartości. Osłodą jest także dwuletnia gwarancja bez limitu kilometrów.


Harley-Davidson Night Rod Special – reklama (2011)


Harley-Davidson Night Rod Special – galeria zdjęć

Harley-Davidson Night Rod Special Harley-Davidson Night Rod Special Harley-Davidson Night Rod Special - standardowe wyposażenie motocykla jest bardzo ubogie Harley-Davidson Night Rod Special: od 2008 roku dostępny jest ABS Rafał Żołdak i Harley-Davidson Night Rod Special Harley-Davidson Night Rod Special: czarny mat nie spodoba się z pewnością amatorom błyszczących chromów

Harley-Davidson Night Rod Special
Harley-Davidson Night Rod Special

4 KOMENTARZE

  1. Trochę chłopie mało napisałeś na temat niskiej manewrowności Night Roda. Trzeba bardzo uważać, bo na niskich prędkościach gleba parkingowa murowana. Motocykl reaguje na przeciwskręt bardzo długo z powodu szerokiej tylnej opony ale i w ogóle swoich gabarytów i masy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.